جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 01 مهر 1396 / 02 محرم 1439 / a 23 Sep 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گروه گفتگو
تحريف منابع غربي‌ها در شناخت پيامبر (ص)
دکتر حسن بلخاری‌قهی، دانشیار دانشگاه تهران، چهره آشنایی است که در وهله اول به عنوان یکی از متخصصان و پژوهشگران عرصه هنر شناخته می‌شود، اما همچنان که خیلی‌ها می‌دا‌نند یکی از ویژگی‌های او اطلاعات وسیع تاریخی، دین‌شناختی، عرفانی، فلسفی و... است.
روح ژاپني در کالبد دانش غربي
چند سالی است که ایران رسما اعلام کرده آینده خود را در کسب و کارهای دانش بنیان می‌بیند. کسب و کارهای کوچکی که توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر‌پا می‌شود تا ایده‌ای فناورانه و دانش‌بنیان را به محصول یا خدمتی با ارزش افزوده فراوان تبدیل کنند.
کارگردان فيلم من و زيبا:
ساختن فيلم ديني شجاعت مي‌خواهد
فیلم سینمایی «من و زیبا» به کارگردانی فریدون حسن‌پور چندی است روی پرده سینماهای کشور رفته است. این فیلم که از درونمایه مذهبی برخوردار است، در حال و هوای عاشورا و ماه محرم می‌گذرد.
گفت‌وگوي منتشر نشده با زنده‌ياد همايون خرم
هر نغمه‌اي پاياني دارد
گفتم استاد آمده‌ام با هم از بهار و عید نوروز و موسیقی حرف بزنیم. کمی نگاهم کرد و بعد از مکثی کوتاه گفت: از بهار حرف بزنیم که چه بشود؟ بهار برای من شادی آدم‌هاست. همان طور که موسیقی هم شادی آدم‌هاست. اصلا قرار دنیا بر این است که همه چیز را برای شادی ما رقم بزند.
دروغگويي؛
‌آفت‌ کشنده فوتبال ايران
وقتی مهدی پاشازاده در شانزده سالگی از تیم فوتبال اکباتان تهران به استقلال آمد، تصور نمی‌کرد بسرعت در ترکیب این تیم بزرگ فوتبال ایران جا بیفتد، ولی این اتفاق افتاد و نوجوان بلندقامت و لاغراندامی که بازوبند کاپیتانی تیم ملی نوجوانان سپس جوانان و امید را بر بازوی خود بست، رکن خط دفاعی استقلال لقب گرفت.
با محمد کردبچه، کارشناس با سابقه بودجه و بودجه‌ريزي ايران
بودجه بيشتر براي کار بيشتر،‌ آرزوي من است
محمد کردبچه یکی از قدیمی‌ترین چهره‌های بودجه‌نویسی کشور است که به قول خودش در دوره جنگ و پس از انقلاب به تنهایی توانسته تنظیم و تدوین بودجه را بر عهده بگیرد...
با يک دست 5 هندوانه برداشتم
مرتضی احمدی با داشتن 71 سال سابقه هنری کم‌‌کم به مرز نود سالگی نزدیک می‌شود، اما هنوز فعالیت‌های اجتماعی‌اش را کنار نگذاشته، چون به قول خودش اگر فعالیتی نکند دیوانه می‌شود. او با این‌که این روز‌ها کاربازیگری انجام نمی‌دهد، اما مشغول رمان‌نویسی است و می‌کوشد آنچه را در مورد فرهنگ تهران قدیم می‌داند از ترانه‌های فولکلور گرفته تا واژگان مردم تهران جمع‌آوری کند تا به یادگار باقی بگذارد.
خرافه‌گرايي، ريشه در ناآگاهي دارد
کمی فکر کنید! آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید منتظر اتفاقات شومی باشید به خاطر دارید؛ وقتی کف دست‌تان به خارش افتاد و ذوق‌زده شدید که بزودی پولی گیرتان خواهد آمد یا وقتی به‌دنبال یک خنده طولانی از ته دل ناگهان ترسیدید که مبادا پشت هر خنده‌ای گریه باشد یا وقتی با دیدن تفاله چای در فنجان فکر کردید که بزودی برایتان مهمان خواهد آمد؟
سينماي ايران به موج نو نياز دارد
مسعود رایگان با بینی بزرگ، نگاه نافذ، صدای گرم و مخملین- حتی اگر آرام در صندلی اتاق نمایش سیمافیلم نشسته باشد و به سوالاتت جواب بدهد- مدام تو را به خاطره خیلی دور، خیلی نزدیک می‌برد، انگار که نمی‌توانی او را خارج از خاطره پزشک مغرور و مرسدس سوار و البته عاقبت به خیر «خیلی دور خیلی نزدیک» تصور کنی، اتفاقا مسعود رایگان خودش هم خیلی دور خیلی نزدیک است، رایگان پنهان نمی‌کند که عمیقا مدرن است، این شاید بخش دور قصه باشد، اما به همان اندازه هم نزدیک است، ریشه در سنت و آیین‌های شرقی دارد، پدرش مداح صاحب سبک اهل بیت در لرستان بوده است و دلبستگی‌های قابل تامل و نزدیک این سوی میدان دارد، گفت‌وگو با رایگان مدام «خیلی دور، خیلی نزدیک» را زنده می‌کرد، طبعا همین از جذابیت‌های حرف‌های او بود.
با حيدر مستخدمين حسيني، کارشناس ارشد پولي ـ بانکي
«وفاق» لازمه مقابله با تحريم اقتصادي است
دکتر حیدر مستخدمین حسینی در اقتصاد ایران بویژه بخش بانکی آن مو سپید کرده است. وی سمت‌های مختلفی را از مدیرعاملی شرکت های سازمان صنایع ملی، مدیرکلی دفتر بازرگانی سازمان برنامه و بودجه سابق که در آن کار تخصیص یارانه‌ها را برعهده داشت، معاونت وزیر اقتصاد و بانک مرکزی و ریاست هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار را در کارنامه خود دارد.
نخبه‌کشي در فوتبال بيداد مي‌کند
حوالی ظهر بود که به کمپ باشگاه استقلال در یکی از غربی‌ترین نقاط تهران رسیدم، مطابق معمول گروهی جوان علاقه‌مند جلوی در کمپ ایستاده بودند و دیدن چهره‌های مورد علاقه خود را انتظار می‌کشیدند تا امضایی بگیرند، عکسی بیندازند و هورایی سر دهند! این اتفاق با حضور چهره‌های مطرح آبی از بازیکن گرفته تا مربی و سرمربی بارها تکرار شد.
دستفروش سينماي ايران نيستم
سکانس آغازین سریال امام علی(ع) با معرکه جادوگری در مسجد کوفه شروع می‌شد که نهایتا «جندب» ازیاران امیرالمومنین(ع) با استناد به این حکم که «حد ساحر یک ضربه شمشیر است» کار جادوگر را در مسجد می‌سازد. آن جادوگر، کسی نبود جز «مرتضی ضرابی»، هنرپیشه نام آشنای دهه 60.
آسياي غربي و مرکزي زير چتر ميراث فرهنگي ايران
ثبت میراث معنوی در یونسکو که هر ساله در حوزه‌های مختلفی از جمله آیین‌ها و آداب و رسوم وسنن شفاهی و هنرهای اجرایی و دانش سنتی صورت می‌گیرد با توجه به برخی اشتراکات و همچنین تعیین یک سهمیه برای هر کشور، گاهی باعث ایجاد رقابت بین کشورهای یک منطقه می‌شود.
پرواز بر فراز ابرهاي سياه رسانه‌هاي غربي
مجروحان شیمیایی یادگار هشت سال جنگ تحمیلی هستند، یادگارهایی که باید رنج جنگ را بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم به دوش بکشند، اما با وجود رنج‌هایی که آنها تحمل می‌کنند، اما کمتر فیلمسازی تاکنون به سراغ آنها رفته است.
[1]   2   3   4   5   6   صفحه بعد>   

 

 
آخرین عناوین خبری 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 
> 

 
خواندنیهای گفتگو ...  
نخبه‌کشي در فوتبال بيداد مي‌کند

گفت‌وگوي منتشر نشده با زنده‌ياد همايون خرم
هر نغمه‌اي پاياني دارد

با محمد کردبچه، کارشناس با سابقه بودجه و بودجه‌ريزي ايران
بودجه بيشتر براي کار بيشتر،‌ آرزوي من است

کارخانه حيواني براي توليد عضو انساني

با عليرضا کاظمي‌پور و سعيد جلالي، نويسندگان سريال زمانه
اجازه خطا به شخصيت‌هاي «زمانه»