جام‌جم آنلاین
نسخه آزمایشی
نسخه اصلی جام‌جم آنلاین
جام جم آنلاین > بين الملل
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 18:46
شماره خبر: 100771450609
تعداد بازدید: 11316
اخضر ابراهيمي ارائه داد:
طرح جديد براي حل بحران سوريه
جام جم آنلاين: نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه طرح جدید شش ماده ای را برای حل بحران سوریه به شورای امنیت ارائه داده است.

به نوشته روزنامه الحیات چاپ لندن، اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه طرح جدیدی را برای حل بحران سوریه به شورای امنیت ارائه کرده است که شامل شش بند است.

این روزنامه نوشت: طرح جدید ابراهیمی شامل توقف درگیری به عنوان نقطه آغاز حل بحران سوریه نیست، زیرا توقف درگیری ثابت کرده است در صورت پایبندی یک طرف به آتش بس، این مسئله دوام نخواهد داشت.

ابراهیمی خاطرنشان کرد حفظ سلامت اراضی و کرامت ملت سوریه، تشکیل شورای انتقالی دارای اختیارات اجرایی کامل، تصویب اصل مذاکرات میان طرف های سوری و انجام مذاکره برای توافق درباره چارچوب زمانی که به برگزاری انتخابات منجر شود و مساوی دانستن تمام شهروندان سوری در مقابل قانون از جمله مواردی است که در این طرح مورد اهتمام قرار دارد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه به جزئیات طرح جدید خود اشاره ای نکرد و تنها به این نکته اکتفا کرد که تمایلی ندارد جزئیات این طرح را در شرایط فعلی فاش کند و موضوع هم اکنون در حال بررسی از سوی شورای امنیت است.

وی بر اهمیت نقش شورای امنیت در حل بحران سوریه تاکید و اعلام کرد: در حال حاضر مجالی برای تعامل با قضیه سوریه وجود ندارد و این مسئله تنها از طریق شورای امنیت قابل بررسی است.(مهر)