جام‌جم آنلاین
نسخه آزمایشی
نسخه اصلی جام‌جم آنلاین
سرویس ها
اخبار گروه اجتماعي
یک وقتی در شهرهای این مملکت، تفریح‌کردن و سرگرمی خلاصه می‌شد به رفتن خانه اقوام و آشنایان و جمع‌شدن دور هم؛ نشستن در اتاق یا حیاط، گل انداختن صحبت‌ زن‌ها، گپ زدن مردها و بازی بچه‌ها، البته باز هم دور هم. این موضوع متعلق به سده‌های پیش نیست. خیلی هم از آن روزها نمی‌گذرد.
 
در آستانه روز جهانی تالاب‌ها اعلام شد که همچنان شش سایت تالابی ایران در فهرست تالاب‌های دارای تغییرات شدید اکولوژیک یا «فهرست قرمز» کنوانسیون رامسر قرار دارد، با وجود این 30 میلیاد تومان اعتبار برای احیای تالاب‌هایی که منشا داخلی ریزگردهاست، اختصاص یافته و آب دریاچه ارومیه نیز بالاخره بعد از چند سال حدود 40 سانتی‌متر بالا آمده است.
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: لایحه بازنشستگی آتش‌نشانان بعد از 25 سال خدمت، اکنون در حال تدوین است و بزودی به شورای اسلامی شهر ارائه خواهد شد.
 
مدیرعامل انجمن دیستروفی ایران با اعلام این‌که قیمت داروهای بیماران دیستروفی نزدیک به 2 برابر افزایش داشته است، گفت: هزینه 100 تا 150 هزار تومانی یک بیمار بابت دارو در طول یک ماه به 300 تا 350 هزار تومان رسیده است.
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال بررسی معایب اجرایی طرح پزشک خانواده هستیم.
 
نماینده شهرداری تهران در کمیته اضطرار آلودگی هوا با اشاره به این‌که تهرانی‌ها روز جمعه سومین روز هوای پاک خود را در سال 91 تجربه کرده‌اند، از تمامی بیماران قلبی و ریوی، کودکان و خردسالان و دیگر گروه‌های حساس جامعه خواست تا حد امکان به فضای باز رفته و از هوای پاک استفاده کنند.
 
سایر اخبار
رئیس سازمان بهزیستی در مورد پرداخت عیدی مددجویان این سازمان گفت: عیدی مددجویان به اندازه مستمری سالانه است و همزمان با مستمری بهمن ماه به آنها پرداخت می‌شود.
 
رئیس قوه قضائیه در نشست شورای قضایی خراسان رضوی و معاونان دادگستری در مشهد مقدس برخورد قاطع قضات با اشرار و برهم زنندگان امنیت اجتماعی را درمسیر پیشگیری از وقوع اینگونه جرایم سبب آسایش و امنیت عمومی بسیار مهم دانست و افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سطح کشور باید ادامه یافته و براساس نظرسنجی های انجام شده در خارج از دستگاه قضایی این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته است و آمار موجود نشان از کاهش وقوع اینگونه جرایم داشته است.
 
قائم مقام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : شماره گذاری خودروهای مصرف کننده سوخت یورو 2 از سال 92 ممنوع است.
 
فرمانده نیروی انتظامی کشورمان گفت: امروز با کسب کشف 67 درصدی در جرائم مجازی، بالاترین رکوردهای دنیا را بدست آورده ایم، اما هنوز در ابتدای راه هستیم و لازم است تا تلاش خود را در این حوزه تسریع دهیم.
 
معاون فنی و مهندسی خدمات ترافیک راهور ناجا از افزایش ساعت کار مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور خبر داد.
 
معاون اول قوه قضائیه گفت: در دستگاه قضایی مصمم هستیم با هر گونه فساد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آنچه جامعه را تهدید می کند با جدیت و قاطعیت مبارزه کنیم.
 
کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم بهمن ماه سال جاری برای اعزام به خدمت فراخوانده شدند.
 
رضایی مدیر مرکز خدمات اجتماعی و اداره آسیب های اجتماعی از آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به منظور پیش گیری و کاهش آسیب های اجتماعی و ساماندهی کودکان کار در منطقه 16 خبرداد.