جام‌جم آنلاین
نسخه آزمایشی
نسخه اصلی جام‌جم آنلاین
سرویس ها
اخبار گروه بين الملل
جو بایدن ، معاون رییس جمهوری آمریکا در اظهاراتی آغاز گفتگو و مذاکره میان تهران و واشنگتن را خواستار شد .
 
نخست وزیر عراق با محکوم کردن حمله هوایی رژیم صهیونیستی به یک مرکز مطالعاتی در سوریه، تاکید کرد که جهان عرب نباید سوریه را تنها بگذارد.
 
رسانه های ترکیه از وقوع یک انفجار مهیب در برابر سفارت امریکا در آنکارا خبر دادند.
 
نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه طرح جدید شش ماده ای را برای حل بحران سوریه به شورای امنیت ارائه داده است.
 
یک منبع آگاه رسانه ای در رادیو واتیکان به پایگاه خبری "الحقیقه" گفت که پاپ بندیکت شانزدهم با درخواست فرانسه برای تعیین قرار ملاقات رسمی رئیس و معاون ائتلاف مخالفان سوریه موافقت نکرده است.
 
یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که رژیم صهیونیستی پیش از حمله به سوریه، عملیات خود را به واشنگتن اطلاع داده بود.
 
سایر اخبار
در جریان تظاهرات معترضان به تدابیر ریاضت اقتصادی در یونان که در مقابل دفتر وزیر کار این کشور برگزار شد، دست کم 30 تن دستگیر شدند.
 
نیروهای ویژه ارتش فرانسه در حال حاضر به علت طوفان شن در فرودگاه کیدال مالی گرفتار شده‌اند.
 
منابع امنیتی یمنی از کشته و زخمی شدن چهارده نفر در اثر حمله افراد مسلح به نیروهای امنیتی این کشور در منطقه ای در جنوب آن خبر دادند.
 
وزارت خارجه سوریه گروه تروریستی "جبهة النصره" وابسته به القاعده در سوریه را مسئول کشتار وحشیانه شهروندان سوری در حلب دانست.
 
پانزدهم ژانویه دادگاه عالی پاکستان آخرین حمله به دولت غیرنظامی آصف‌علی زرداری بر سر یکی از طولانی‌ترین پرونده‌های فساد در کشور را عملی کرد. با توجه به مصونیت قضایی رییس‌جمهور که متهم به اختلاس سنگین است، دادگاه در عوض سراغ نخست‌وزیران پیشین و آخرین آنها راجه پرویز اشرف و 15 مقام دیگر رفت و آنها را متهم به دریافت رشوه در زمان تصدی پست وزارت نیرو در دو سال قبل کرد.
 
در تیراندازی به ۵ نفر در آریزونای آمریکا ۵ نفر مجروح شده‌اند که حال سه نفر از آنها وخیم است.
 
در پی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به پایگاه پژوهشی نظامی سوریه، رژیم صهیونیستی در شهر حیفاء حالت آماده باش اعلام کرد.رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام بر عزم دولت و ملت سوریه در حمایت از مقاومت تاکید کرد.
 
"معاذ الخطیب" رئیس ائتلاف مخالفان سوریه - موسوم به ائتلاف دوحه - برای اولین بار آمادگی خود را برای مذاکره رو‌ در رو با حکومت سوریه اعلام کرد.