جام‌جم آنلاین
نسخه آزمایشی
نسخه اصلی جام‌جم آنلاین
سرویس ها
اخبار گروه گردشگري
معاون سیاسی امنیتی فرماندار مرودشت از راه‌اندازی پلیس گردشگری در مجموعه جهانی تخت جمشید تا پایان امسال خبر داد.
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از ساخت گنبد جدید بارگاه اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایران خبر داد.
 
کوچ نمادین عشایر و ایلات اقوام ایرانی امروز جمعه از میدان ونک تهران آغاز شد و اقوام حاضر در این مراسم نمادین با همراه داشتن همه ادوات و ابزارهای کوچ، تصویری زنده و زیبا از یک زندگی کهن ایرانی را برای پایتخت نیشنان به نمایش گذاشتند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران گفت: واحدهای اقامتی و پذیرایی این استان در دهه‌ی فجر 40 درصد به مسافران تخفیف می‌دهند.
 
با گذشت پانزده روز از آغاز اعزام عمره مفرده در دوره جدید، تاکنون حدود ۲۶ هزار ایرانی از استان‌ها مختلف کشور به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.
 
وزارت محیط زیست فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد فروشگاه‌ها و ادارات دولتی در این کشور از اول ژوئیه باید به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی شب‌ها چراغ‌ها را خاموش کنند.
 
سایر اخبار
وزارت بهداشت دولت امارات در ابتکاری جدید به‌ منظور جذب گردشگران خارجی، در حوزه‌ی توریسم درمانی سرمایه‌گذاری کرده است.
 
عشایر منتخب از تمام نقاط کشور فردا به صورت نمادین همراه با تمام لوازم کوچ از سیاه چادرها گرفته تا دام‌ها و گله‌ها از میدان ونک تا مسجد بلال در تهران را کوچ می‌کنند.
 
تابلو فرش سردرود که به قطب تولید تابلو فرش در ایران معروف است و زمانی در رکود به​سر می‌برد این روزها رونق خود را به دست آورده است و نه‌تنها بازار تجارت و صادرات این هنر ایرانی رو به اوج است، بلکه بتازگی به ثبت ملی رسیده و در آینده نه‌چندان دور به همراه قالی آذربایجان در فهرست آثار یونسکو قرار خواهد گرفت.
 
معاون میراث ‌فرهنگی کشور از بررسی ثبت ملی ۷۰ پرونده مکان ـ رخداد در کشور خبر داد و گفت: از جمله این پرونده‌ها ثبت ملی محل ترور رهبر معظم انقلاب، ورود تاریخی امام(ره) به فرودگاه مهرآباد و محل ترور شهدای هسته‌ای است.
 
رییس شورای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی از ثبت داستان حماسی و پهلوانی های کوراوغلو در فهرست میراث ناملموس آثار ملی کشور خبر داد.
 
مقبره محمد علی جناح که در بین شیعیان پاکستان به قاعد اعظم شهرت دارد با مشارکت و همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مرمت و بازسازی می‌شود.
 
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران کوچ عشایر استان‏های مختلف کشور روز 13 بهمن و یک روز قبل از شروع جشنواره ملی صدای عشایر به طور نمادین در خیابان‏های تهران به نمایش گذاشته می‏شود.
 
دولت بلغارستان درصدد است با سه و نیم میلیون لوا هزینه (بیش از یک و نیم میلیون یورو)، پروژه‌ای گردشگری و باستان‌شناسی را در یکی از جاذبه‌های معتبر خود انجام دهد.