جام‌جم آنلاین
نسخه آزمایشی
نسخه اصلی جام‌جم آنلاین
سرویس ها
اخبار گروه آموزش
رییس جمهور تحول در نظام آموزش و پرورش را برنامه ای ملی و بنیادی دانست و با تاکید بر اینکه صیانت از کرامت، حقیقت و کمال انسانها یک مأموریت همگانی است، اظهار داشت: یقین دارم ملت ایران با راهی که امام و شهدا پیش روی آنها باز کرده اند و با عشقی که این ملت به خدا، پیامبر، اهل بیت(ع) و کمال و معنویت دارد همه موانع را پشت سر خواهد گذاشت و به فضل الهی فجر سی و چهارم انقلاب اسلامی طلیعه اتفاقی عظیم در جامعه بشری خواهد بود.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام جدید آموزشی تنها «۳ـ۳ـ۶» نیست، گفت: ۴۰ سیاست تحولی در آموزش و پرورش اجرا شده است که آثار آنها، ۱۰ سال دیگر مشخص می‌شود.
 
رئیس آموزش و پرورش شهر تهران از ارائه «پیک‌های نوروزی الکترونیکی» به دانش‌آموزان پایتخت‌نشین خبر داد.
 
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون GRE عمومی از روز چهاردهم بهمن ماه آغاز می‌شود؛ تاریخ برگزاری این آزمون نیز 21 بهمن اعلام شد.
 
هفته آینده هفتاد و پنجمین آزمون تولیمو منحصراً در استان تهران برگزار می شود.
 
به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تمام وامهایی که در نیمسال نخست سال تحصیلی جاری از دانشجویان کشور ثبت نام شد، در نیمسال دوم در اختیارشان قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها از 16 بهمن ماه می‌توانند اسامی متقاضیان وام را به این صندوق ارائه دهند.
 
سایر اخبار
«مهارت‌های تحصیلی» را فنون و روش‌های یادگیری موثر می‌دانند. هم‌اکنون یادگیری و مطالعه هدفمند نیز مثل بسیاری از فعالیت‌ها و امور جاری نیازمند فراگیری و مهارت لازم است.
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: بنابر اعلام دولت، «عیدی» معلمان همراه حقوق بهمن ماه پرداخت ‌می‌شود.
 
شورای عالی آموزش وپرورش درهشتصد وهفتاد وهشتمین جلسه خود، مصوب کرد، درس فارسی پایه ششم ابتدایی به بخش های قرائت فارسی ، دیکته و انشا تفکیک شود.
 
دستورالعمل اخذ درس یا دروس به صورت میهمان در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.
 
هنوز مهر ابلاغیه جدید وزارت علوم خشک نشده است که دانشگاه تهران بر خلاف آن، برای پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی اقدام کرده است.
 
در آستانه فرا رسیدن سی و چهارمین عید انقلاب و همزمان با لحظه ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور، زنگ «انقلاب» لحظه‌ای پیش به طور همزمان در مدارس سراسر کشور طنین‌انداز شد.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با رد هر گونه شایعه مبنی بر حذف پایه ششم ابتدایی که در برخی از سایت‌های خبری اعلام شده بود، ضمن حمایت از اجرایی شدن پایه ششم ابتدایی، گفت: تغییر ساختار نظام آموزشی کشور تنها با شش ساله شدن پایه ابتدایی معنا می‌یابد و این قانون پشتوانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش را دارد و لازم‌الاجراست.
 
شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور در نیمسال دوم 92-91 از تاریخ 23 تا 30 بهمن و زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نیمسال اول 93-92 از تاریخ 14 تا 18 شهریور اعلام شد.