جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 10 خرداد 1384 - ساعت 00:29
شماره خبر: 100004033676
ژان پير رافارن آماده ترک کاخ نخست وزيري فرانسه
جام جم آنلاين: جام جم آنلاین: ژان پیر رافارن روز دوشنبه 30 مه خود را آماده ترک کاخ ماتینیون ، کاخ نخست وزیری فرانسه، میکرد با این حال تا مشخص شدن هویت جانشین او این مساله در حال تعلیق باقی خواهد ماند.

در فردای پیروزی گسترده «نه» در همهپرسی پیمان قانون اساسی اروپایی در فرانسه، ژاک شیراک برای تعیین جانشین رافارن با انتخاب دشواری روبهرو است.
به گزارش شبکه تلویزیونی کانال 2 فرانسه، ژان پیر رافارن پس از گرد آوردن وزیران اصلی هیات دولت در یک جلسه عازم کاخ الیزه شد و مدت 30 دقیقه با ژاک شیراک رئیس جمهور ملاقات کرد.

براساس منابع موثق، رافارن در این ملاقات باید استعفای هیات دولت خود را به رئیس جمهور میداد. با این حال، هیچ خبری در این رابطه به بیرون درز نکرده است. به نظر میرسد کاخ الیزه مایل است همزمان با خبر استعفای ژان پیر رافارن نام جانشین او را به عنوان نخستوزیر جدید اعلام کند.

ژاک شیراک یکشنبه شب و پس از مشخص شدن پیروزی «نه» در همهپرسی پیمان قانون اساسی اروپایی در فرانسه در یک نطق رادیو تلویزیونی گفته بود در روزهای آینده تصمیمات تازهای را اتخاذ میکند که به طور تلویحی اشاره به تغییر هیات دولت داشت.
ژاک شیراک روز دوشنبه با نیکلا سارکوزی و دومینیک دو ویلوپن ملاقات کرد. در محافل سیاسی فرانسه ، دومینیک دو ویلوپن طرفدار سرسخت شیراک از اقبال بیشتری برای انتصاب به مقام نخستوزیری برخوردار است. با این حال ، با توجه به گستردگی پیروزی «نه» در همهپرسی روز یکشنبه و تمایل عمومی مردم نمیتوان نیکلا سارکوزی که میتواند تغییرات زیادی را ایجاد کند، فراموش کرد.

فرانسه قاطعانه پیمان قانون اساسی اروپا را رد کرد

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):