جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 29 فروردين 1398 / 12 شعبان 1440 / a 18 Apr 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 30 بهمن 1385 - ساعت 19:45
شماره خبر: 100004056813
ماني ، هنرمند دوبله و راديو در قطعه هنرمندان آرام گرفت
جام جم آنلاين: پیکر مرحوم محمد خواجوی ها معروف به مانی ، هنرمند دوبله و رادیو پس از تشییع از مقابل مسجد بلال صدا و سیما در حضور دوستان و دوستدارانش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

مرحوم خواجوی ها سال 1307متولد شد و از سال 1330فعالیت هایش را در حوزه های هنری از جمله دوبله ، رادیو و تئاتر آغاز کرد. او کسی بود که اولین سریال را برای تلویزیون دوبله کرد. جزو اولین گویندگان قصه شب و راه شب رادیو محسوب می شد و گفتار متن حدود 50قسمت از مجموعه راز بقا را خواند.
وی همچنین به مدت 6سال مجری برنامه صبحگاهی در رادیو بود که اجرای موفق او و اقبال مردم باعث شد که به نام آقای بامدادی دهه معروف شود.
محمدعلی سجادی از اولین گویندگان رادیو در مراسم تشییع پیکر مانی از او به عنوان یکی از خوبان رادیو یاد کرد و گفت: مانی به رادیو خدمت بسیار کرده بود و من افسوس می خورم از این که هنگام حیات دوستانمان را در نمی یابیم و باید بعد از مرگ به دیدار افراد برویم.
علی اکبر توصیفیان نیز یکی از گویندگان پیشکسوت رادیو است که سال 85را برای جمع هنرمندان تلخ دانست برای این که بسیاری از دوستان خود را از دست دادند.
او نیز از مرحوم خواجوی ها به عنوان هنرمندی مهربان ، خوش خلق و متواضع یاد کرد.
پرویز بهرام هم که حدود 50سال با محروم مانی دوست و همکار بوده است از خاطرات مشترکش با او در نمایشنامه هایی چون شاه صفی یاد کرد و افزود او مدیر دوبلاژ، گوینده و هنرپیشه صحنه بی نظیری بود.
دوبله یکی از آثار شکسپیر برای شبکه 4سیما آخرین کار مرحوم مانی بود. گفتنی است مراسم یادبود وی روز چهارشنبه ساعت 15در مسجد بلال صداوسیما برگزار می شود.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):