جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 20 آبان 1385 - ساعت 14:13
شماره خبر: 100004086504
درگذشت جک پالانس
جام جم آنلاين: جام جم آنلاین : جک پالانس درگذشت. بازیگر کهنه کار سینما که به خاطر ایفای نقش مردان خشن و سرسخت شهرت زیادی در سطح بین المللی به دست آورده بود ، هنگام مرگ 87 سال داشت.

براساس گزارش بی بی سی ، پالانس هنگام مرگ در منزل خود در کالیفرنیا بود. خانواده وی که در آن لحظات در کنار وی بودند گفتند که او به مرگ طبیعی مرده است.
جک پالانس که در پنسلوانیا به دنیا آمده بود ، با بازی در فیلمهای کلاسیکی مثل «شین» و «ترس ناگهانی» در نقش مردان خشن کلیشه شد و تا سالها در نقشهای مشابهی که وجه مشخصه آنها خشونت تند ظاهری اش بود بازی کرد.
وی در سالهای آخر عمر خود به بازی در نقشهای کمدی هم روی آورد که معروفترین آنها وسترن «شیادان شهر» (در کنار بیلی کریستال) است.
بازی در همین فیلم باعث شد تا وی یک جایزه اسکار در رشته بازیگری بگیرد. وی هنگام دریافت جایزه خود در روی صحنه حرکات جالبی انجام داد و با یک دست روی صحنه ایستاد.
این حرکت او شوری در مراسم اسکار بر پا کرد. پالانس که پدرش کارگر معدن بود ، در دهه 30 به ورزش مشت زنی پرداخت و اولین فیلم خود را سال 1950 بازی کرد. او سال 1951 نامزد دریافت اولین جایزه اسکار خود شد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):