جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 16 شهريور 1383 - ساعت 19:54
شماره خبر: 100004116070
ارزيابي شکست حزب سوسيال دمکرات گرهارد شرودر
جام جم آنلاين: جام جم انلاین : انتخابات پارلمان0 ایالت زارلاند (Saarland) آلمان و شکست حزب سوسیال دمکرات گرهارد شرودر در این انتخابات مورد توجه مفسرین دو روزنامه آلمان قرار گرفته است.

روزنامه Neue Presse هانوور: حزب دمکرات مسیح0 می تواند پیروز0 خود در انتخابات پارلمان0 این ایالت را جشن بگیرد ول0 این حزب هم باید از روند0 که بوضوح مشاهده می شود نگران باشد و آن روند اینست که این حزب فقط بخش کم0 از آرائ0 را که حزب سوسیال دمکرات از دست داده بدست آورده است.
این واقعیت که دو حزب کوچکتر سبز و دمکرات آزاد با بدست آوردن قدر0 بیش از پنج در صد آرا ، دوباره به پارلمان ایالت0 زارلاند راه یافتند مسلمآ نشانه امیدبخش0 بشمار می رود ول0 اینکه حزب راست گرا0 ناسیونال دمکرات آلمان (NPD) حدود چهار در صد آرا ، را ازآن خود کرده زنگ خطر0 جد0 بشمار می رود.
انتخابات ایالت زارلاند نشان می دهد که وقت0 مردم اعتماد خود به احزاب بزرگ مل0 را از دست می دهند به چه سوئ0 رو0 می آورند.
روزنامه Saarbrücker Zeitung زاربروکن: نخست وزیر ایالت زارلاند پطر - مولر ، که با پیروز0 در انتخابات ایالت0 دیروز در مقام خود ابقا ، شد ، نباید با سرمست0 از این پیروز0 تمایل پیدا کند که خود را ازسیاست کل0 دولت آلمان جدا بداند و بخواهد بر امور کل0 مملکت خره گیر0 کند.
مشکلات واقع0 در خود این ایالت ظاهر خواهند شد نه در گفتگوها0 تلویزیون0 و این مشکلات فور0 و فوت0 هستند که باید با پایدار0 و اشک و خون و فداکار0 رفع شوند.
کابینه ایالت0 باید ترمیم و محکم تر یعن0 کوچکتر شود. آیا ایالت کوچک زارلاند واقعآ احتیاج به وازرت دادگستر0 جداگانه برا0 خود دارد؛ با توجه به وضع نامطلوب مال0 این ایالت همه امور باید از نو سامان داده شود.

شکست سنگین شرودر در انتخابات

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):