جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 04 اسفند 1397 / 17 جمادي الثاني 1440 / a 23 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 22 اسفند 1383 - ساعت 00:15
شماره خبر: 100004117724
بازگشت دکتر سئوس
جام جم آنلاين: جام جم آنلاین: یکی دیگر از قصه های کلاسیک کودکانه تبدیل به یک انمیشن کامپیوتری می شود.

بعد از ماهها مذاکره و تلاش ، کمپانی فوکس قرن بیستم موفق شد با کنار زدن رقبای خود ، امتیاز برگردان سینمایی قصه «گوش های هورتون» دکتر سئوس را خریداری کند. واحد انیمیشن این کمپانی به نام «بلواسکای» کار تولید فیلم را انجام می دهد. هورتون که یک فیل زبر و زرنگ و چاق و چله است ، لقب یکی از شخصیت های محبوب کودکان را دارد که سالها قبل توسط دکتر سئوس خلق شد.
کمپانی فوکس امتیاز ساخت فیلم سینمایی قصه هورتون را از همسر تئودور گیسل (که با نام مستعار دکتر سئوس شناخته شده و معروف است) خریداری کرد. بعد از مرگ این نویسنده ، همسر او آدری گیسل مسوولیت کارهای وی را به عهده دارد. بحث و مذاکرات برای خرید امتیاز برگردان سینمایی این قصه حدود دو سال طول کشید.
کریستوفر ملدانری مسوول واحد انیمیشن کمپانی فوکس می گوید: «همیشه به دنبال آن بودم که راهی پیدا کنم تا قصه ای از دکتر سئوس را به صورت یک انیمیشن کامپیوتری و دیجیتالی بسازم. از وقتی کودک بودم دوستدار قصه های بانمک او بودم و فکر می کنم همه بچه ها (و حتی بزرگترها) قصه های او را دوست دارند.»
«روبات ها» دومین انیمیشن کامپیوتری کمپانی فوکس (بعد از «عصر یخبندان» که دو سال قبل با موفقیت به روی پرده رفت) نمایش عمومی خود را از امروز در امریکا آغاز می کند.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):