جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 10 مرداد 1385 - ساعت 01:02
شماره خبر: 100004137495
زندگي ايرج گل افشان کات شد
جام جم آنلاين: دیروز در میان انبوه خبرهای ناگوار که از کشتار مردم لبنان خبر می داد ، یک خبر کوتاه هم از دنیای هنرمندان خودنمایی کرد. خبری که همه اهالی سینما را اندوهگین کرد: ایرج گل افشان به دلیل ایست قلبی درگذشت.

گل افشان در سن 68 سالگی درگذشت ، 40 سال از این دوران را او در یک اتاق کوچک ، پشت یک میز گذراند ، در اتاقی تاریک که با لامپ کوچک موویلا روشن می شد و او پلان های سیاه و سفید و رنگی را کنار هم می گذاشت تا از آنها یک فیلم پرهیجان بسازد. او آنقدر خلاقیت داشت که می دانست از میان هزاران پلان کدام ها را با چه ریتمی کنار هم بگذارد و یک آنونس بسازد تا مردم را مشتاق کند تا به تماشای فیلم بروند. برای قدیمی های سینما حضور گل افشان به عنوان مونتور یا سازنده آنونس در یک فیلم سینمایی غنیمتی بزرگ بود، چون آنها به توانایی گل افشان ایمان داشتند و می دانستند او سینما را کاملا می شناسد و رگ خواب بیننده را می داند. جوان ترها هم همیشه دوست داشتند کنار او باشند تا «برش های» او را ببینند. با همه اینها ، گل افشان اکنون دیگر نیست و آنچه از او به جا مانده 215 فیلم سینمایی است که وی در آنها به عنوان مونتور ، سازنده آنونس ، برش نگاتیو و... حضور داشته است. آخرین کار گل افشان یعنی «زن بدلی» بر پرده سینماهاست. این فیلم نشان از تبحر او در تدوین است . او در برش استاد بود اما افسوس که مرگ در اوج شهرت ، زندگی او را برشی عمیق داد که به هم چسباندن آن محال است. ایرج گل افشان بیست و یک خرداد 1317 در سنندج متولد شد و دوشنبه شب بر اثر ایست قلبی درگذشت . پیکر این هنرمند پیشکسوت فردا ساعت 11 از مقابل خانه سینما تشییع می شود. یادش گرامی باد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):