جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 08 خرداد 1384 - ساعت 00:37
شماره خبر: 100004161391
سريال اکسيژن را از امشب ببينيد
جام جم آنلاين: گروه فیلم و سریال شبکه تهران از امشب با پخش طنز شبانه «اکسیژن» ، بخشی از مشکل کمبود هوای سالم و پاک در کلانشهر تهران را برای مخاطبانش حل می کند.
مهدی مظلومی ، کارگردان این مجموعه 30قسمتی با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت : ضبط این مجموعه که از اول خرداد آغاز شده ، همچنان ادامه دارد و ما به مدت یک ماه و هر شب به مدت 30 دقیقه میهمان مخاطبان شبکه تهران خواهیم بود. وقایع این مجموعه طنز در یک محیط و فضای غیرواقعی و طنزآمیز می گذرد که البته به واقعیت پهلو می زند و می شود ما به ازای بیرونی آن را در جامعه پیدا کرد. داستان اصلی آن درباره آدمی است که در مرکز شهر یک اتاق اکسیژن تاسیس می کند تا کسانی که از هوای کثیف و پر از گرد و غبار و آلوده شهر به تنگ آمده اند، با مراجعه به آنجا نفسی تازه کنند ، اما با کنار هم قرار گرفتن این آدمها، حوادثی رخ می دهد که بسیار جذاب و دیدنی است . مظلومی درباره محتوای سیاسی - اجتماعی اکسیژن می گوید: فضای کار به نوعی اوضاع و احوال امروز جامعه را نشان می دهد و این که همه به دنبال هوای تازه و نسیم جدیدی در جامعه هستند ، اما با این حال اتاق اکسیژن هم که چنین ادعایی دارد ، مشتری ندارد ؛ چون کسی ادعای بزرگ گردانندگان آن را باور نمی کند. بازیگران این مجموعه ، بازیگران محبوب و نام آشنای طنزهای شبانه سالهای اخیر هستند. مثلا مدیریت اتاق اکسیژن را پری امیرحمزه به عهده دارد که مسوولیت اصلی اش برعهده دکتری است که ما او را نمی بینیم و بیژن بنفشه خواه ، خواهرزاده این دکتر نادیده است که معاونت مجموعه رابه عهده دارد. کسی که در تقابل اصلی با اتاق اکسیژن قرار می گیرد، لاله صبوری است که صاحب کله پزی و سیراب شیردان فروشی روبه روی این مجموعه است و با همراهی برادر ناتنی اش بهزاد که یک مهندس الکترونیک است و نقش او را حمید کاشانی بازی می کند، به مخالفت با اتاق اکسیژن برمی خیزد. سعید پیردوست هم نقش یکی از آدمهای بازمانده از نسل پیش از انقلاب را دارد که نسبت به همه چیز معترض اند و عقیده دارند که رژیم دارد نفسهای آخرش را می کشد. اسم نصرالله رادش هم «غلام» است که با خرید و فروش های غیرمجاز روزگار می گذراند. اولین قسمت این مجموعه که ساعت 9 امشب شاهد پخش آن خواهید بود، فصل آشنایی و معرفی شخصیت هاست و از آنجا آغاز می شود که غلام و بهزاد با سر و صدای مشکوکی از خواب بیدار می شوند و متوجه می شوند عده مشکوکی در همسایگی آنها دارند وارد مطبی می شوند که سالهای سال تعطیل بوده است . از آنجا که این مطب کنار یک بانک واقع شده ، احتمال می دهند آنها مشغول دزدی از بانک هستند و غلام تصمیم می گیرد با آنها در این دزدی شریک شود و... از دیگر عوامل و دست اندرکاران این مجموعه می توان به محمدرضا کاظمی (تصویربردار) ، رضا کشاورز (صدابردار) ، تقی وارسته (طراح نور) ، مهدی گورنگی (موسیقی متن) ، احمد موذنی (برنامه ریز) ، آرمین عابدینی (مدیر تولید) و شهریار کلهر (طراح دکور) اشاره کرد. تهیه کننده این طنز شبانه را محمد صالحیان به عهده دارد و مظلومی بلافاصله پس از پایان کار این مجموعه مشغول مجموعه بعدی اش «به گیرنده ها دست نزنید» برای همین شبکه خواهد شد. پخش مجموعه اکسیژن در آینده نزدیک از برخی شبکه های استانی هم شروع خواهد شد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):