جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 30 فروردين 1398 / 13 شعبان 1440 / a 19 Apr 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 25 فروردين 1384 - ساعت 05:21
شماره خبر: 100004163963
ايرج مظفري: پارک ، درس زندگي مي دهد
جام جم آنلاين: ایرج مظفری اگر چه آوازه بین المللی بازیکنی مثل بهنام محمودی را نداشته است ، اما به تایید اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و خبرگان ، تعیین کننده ترین بازیکن دو دهه اخیر والیبال ایران بود
که در دوران اوج به تنهایی بیش از 40درصد تیمهای باشگاهی و ملی بود.
مظفری که اینک به مرز 36 سالگی رسیده است ، نخستین فعالیت مربیگری را در کنار پارک کی وون تجربه کرده و با این که با تیم ملی به بازیهای همبستگی اعزام نشده است ، اما کار با تیم ملی و پارک کی وون را برای خود مایه افتخار و آموزندگی می داند.
«تجربه گرانبهایی بود ، خیلی استفاده کرده ام و از فدراسیون والیبال سپاسگزارم که مرا در کنار چنین مردی قرار داد. چیزهای زیادی از وی آموخته ام. پارک تنها یک مربی فنی ملزم به تکنیک و تاکتیک نیست ، او مدیریت و روانشناسی هم می داند و به بازیکنان درس زندگی».
مظفری که در دوران بازیگری با مربیانی چون ماتسوموتو و ایوان بوگانیکوف تمرین کرده بود ، می افزاید: از این همه دلسوزی و احساس مسوولیت لذت برده ام و به حتم اگر مربیگری تیمی را برعهده بگیرم از آنها استفاده خواهم کرد.
البته آقایان منصوری و برقی هم کادر تیم ملی را کامل کرده اند ، من خود شاگرد آقای منصوری در تیم ملی جوانان بودم و حالا با توجه به توانایی هایی که در خودم سراغ دارم ، می توانم از این اندوخته ها برای انتقال به جوانان بهره ببرم ؛ چرا که مربی اگر خود بازیکن خوبی بوده باشد ، حرف شنوی بیشتر بازیکنانش را با خود خواهد داشت.
مظفری درباره مسابقه های همبستگی کشورهای اسلامی می گوید: تیم خوب تمرین کرد و به حتم نتیجه می گیرد.
زمانی بود که هدف ما پیروزی بر کره ، ژاپن و چین بود، اما حالا هدف آنهاست که بیایند و جبران مافات بکنند و برای شکست تیم ایران برنامه ریزی کنند ، خوشبختانه آقای پارک این قضیه را درک کرده و به تاکتیک تیم سرعت و تنوع بیشتری بخشیده است.
تیم ملی ایران در مسابقه های عربستان با تیمهای عراق ، پاکستان ، قرقیزستان و فلسطین در دورمقدماتی همگروه است.


جمشید حمیدی

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):