جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 25 مهر 1398 / 17 صفر 1441 / a 17 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 06 بهمن 1383 - ساعت 07:48
شماره خبر: 100004167150
محمد ترکاشوند آبشارزن قهار
جام جم آنلاين: ترکاشوند اسپوکر قهار صنام و تیم ملی از خوش اخلاق ترین و منظم ترین والیبالیست های کشورمان محسوب می شود. زمانی که 14 سال داشت در مدرسه اش همراه دبیر ورزش و دیگر معلمان به بازی والیبال می پرداخت و از همان زمان به این رشته مهیج علاقه مند شد.

بنا به سفارش دبیر ورزش خود به تیم والیبال شهرداری کرج پیوست و استارت ورزش والیبال زده شد. او زیر نظر احمد اطقیانی که جزو والیبالیست های کشور محسوب می شد این رشته را شروع کرد.
این مربی وقتی استعداد بالای او را دید به تهران فرستادش و سال 72 به تیم جوانان بانک ملی ملحق شد. رفته رفته به نفرات اصلی تیم پیوست و استارت حرفه ای زده شد. همراه تیم متبوعش قهرمان تهران و لیگ ایران شد تا نخستین افتخارات ورزشی خود را کسب کند.
سال 73 بنا به دلایلی والیبال را کنار گذاشت و به دنبال درس و تحصیل رفت ، اما دیری نپایید که سال 74 از سوی مربیان تیم توابع تهران به این تیم دعوت شد تا در لیگ امیدهای کشور شرکت کند.
در دیدار برابر تهران مورد توجه مصطفی کارخانه قرار گرفت و پس از بازی از سوی وی به تیم صنام دعوت شد. کارخانه معتقد بود ترکاشوند آینده خوبی دارد و اگر توجه بیشتری به وی شود، جزو نفرات برترش خواهد شد.
سال 75 به اردوی تیم ملی جوانان دعوت و سال 76 همراه این تیم قهرمان آسیا شد و همراه تیم ملی جوانان در 2دوره از مسابقه های جهانی حضور یافت.
در دوره اول (در بحرین) به مقام نهمی جهان و در دوره بعد (در تایلند) به مقام هشتمی جهان دست یافت. پس از آن به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و 2 مقام سومی و پنجمی آسیا را در کارنامه خود دارد.
ترکاشوند در چند تورنمنت بین المللی شرکت کرده که در تمامی این تورنمنت ها به مقام قهرمانی دست یافت و حتی در جام شیخ زاهد -که با حضور چند تیم معتبر برگزار شد - به عنوان بهترین سرویس زن این تورنمنت معرفی شد.
سال گذشته همراه صنام در لیگ باشگاه های آسیا پس از شکست برابر پیکان به مقام نایب قهرمانی دست یافت ، اما به عنوان بهترین اسپوکر مسابقه ها معرفی شد.
ترکاشوند و صنام در فصل قبل با شکست دادن پیکان به مقام قهرمانی آسیا دست یافتند. ترکاشوند مجددا در این سال بهترین اسپوکر و کامل ترین بازیکن آسیا شناخته شد. اوج افتخارات اسپوکر ملی پوش صنام ، سال 82 رقم خورد.
او به عنوان 10 ورزشکار برتر سال معرفی شد تا برگی دیگر از افتخارات ورزشی اش رقم بخورد. ترکاشوند در حال حاضر عضو باشگاه صنام تهران است و قریب به 10 سال است در این باشگاه مشغول بازی است که از این نظر رکورد دارد.
ترکاشوند ، مصطفی کارخانه را عامل تمامی موفقیت های خود می داند و همراه وی سالها صنام را به تیمی پرقدرت تبدیل کرده اند.

ترکاشوند در یک نگاه
نام: محمد
نام خانوادگی: ترکاشوند
متولد: 1357.11.05
شهرستان: کنگاور
محل سکونت: کرج
وضعیت تاهل: متاهل
میزان تحصیلات: دیپلم
قد: 1.90 سانتی متر
وزن: 93 کیلوگرممحمد پورمحمد

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):