جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 29 ارديبهشت 1383 - ساعت 22:21
شماره خبر: 100004179269
خاتمي از سرنوشت امام موسي صدر مي گويد
جام جم آنلاين: رئیس جمهوری در «همایش امام موسی صدر ، اندیشه ربوده شده» گفت : نمی توان در مقابل سرنوشت امام موسی صدر عزیز که برسرنوشت تمام جوامع اسلامی تاثیرگذار است ، بی تفاوت بود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، سیدمحمد خاتمی افزود: امیدواریم تلاشها برای مشخص شدن معمای ربوده شدن وی هر چه سریع تر به نتیجه برسد. وی که در دانشگاه شهید بهشتی سخن می گفت ، با تاکید براین که تجلیل از امام موسی صدر ، تجلیل از یک روش و منش جریان ساز در جهان اسلام است ، تصریح کرد: در طول تاریخ بشری شخصیت های بزرگی ظهور کردند که دارای فضایل و توانمندی های بسیاری بوده اند ، اما بندرت یافت می شود، که همه فضایل گوناگون و احیانا متضاد ، در وجود یک فرد جمع شود که این امری استثنایی است و بی تردید ، امام موسی صدر یکی از این استثنائات است . خاتمی افزود: امام موسی صدر به معنای واقعی ، روشنفکری بود که باورهایش به دلیل و منطق استوار بود و در عین اعتقاد به نوآوری ، از اصول و مبانی دینی خارج نمی شد. رئیس جمهوری گفت : اسلام از تعقل و خردورزی و نوآوری در عمل ، استقبال می کند ؛ ولی متاسفانه ادیان در طول تاریخ ، دچار آفت قداست زدگی ظواهر دین به جای تعقل و توجه به محتوای دین شده اند.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):