جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 30 فروردين 1398 / 13 شعبان 1440 / a 19 Apr 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 01 بهمن 1382 - ساعت 23:03
شماره خبر: 100004182733
بيست ودومين جشن تئاتر فجر به صحنه مي رود
جام جم آنلاين: تالارهای نمایشی شهر تهران ، فردا آغاز بیست و دومین جشنواره تئاتر فجر را به تماشا می نشینند.
به گزارش خبرنگار ما ، جمعه و در اولین روز این جشنواره 10 نمایش در تالارهای وحدت
، تئاتر شهر ، هنر ، سنگلج و مولوی به صحنه می رود. مراسم افتتاحیه این جشنواره نیز مانند هر سال در محوطه باز تئاتر شهر برگزار می شود. در اولین روز این جشنواره علاوه بر اجراهای صحنه ای 15 تئاتر خیابانی در فضای باز تئاتر شهر و 14 بوستان شهر تهران از جمله دانشجو ، ملت ، لاله ، خیام و...اجرا خواهد شد. اجرای مجلس تعزیه شهادت امام محمد تقی (ع) و نمایشنامه خوانی متن «فرزند» اثر یون فوله از دیگر برنامه های اولین روز جشنواره است.

کمیته کارشناسی در جشنواره

در آستانه برپایی جشنواره بیست و دوم تئاتر فجر، رئیس مرکز هنرهای نمایشی از حضور کمیته کارشناسی برای بررسی نحوه اجراها در جشنواره امسال خبر داد. حسین مسافر آستانه گفت : امسال کمیته کارشناسی ، اجرای نمایش ها را در جشنواره می بیند و اگر هر کدام از نمایش ها نسبت به زمان بازبینی تخلفی صورت دهد و اجرایی مغایر با آنچه در زمان بازبینی به صحنه برده اند، داشته باشند، به آنها تذکر آیین نامه ای می دهد. وی تاکید کرد: با تفاوت تخلف آمیز بین اجرای بازبینی و اجرای جشنواره ای نمایش ها برخورد می کنیم . وی در ارتباط با مسائلی که سال گذشته درباره برخی از نمایش ها پیش آمد و به تذکر رئیس جمهوری به معاون هنری منجر شد، اضافه کرد: سال گذشته چند مورد استثنائ پیش آمد وگرنه هنرمندان تئاتر هدف والای خود را فدای یک مساله کوچک نمی کنند. وی درخصوص نحوه برخورد نظارتی این شورا اظهار کرد: این مساله به تصمیم گیری کمیته و ارزیابی کارشناسان خود مربوط است ، ولی آنچه مهم است ، این که طی چند سال اخیر همدلی و همسویی نزدیکی بین کارشناسان شورای نظارت و هنرمندان تئاتر وجود دارد و هنرمندان ما را به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی خود می دانند.

داوران خیابانی هم آمدند

داوران بخش خیابانی بیست ودومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. حسین راضی ، مجید جعفری و مسلم قاسمی امسال کار داوری نمایش های بخش خیابانی جشنواره را به عهده دارند. اعضای هیات داوری بخش خیابانی این دوره جشنواره بیش از این نیز سابقه داوری و بازبینی نمایش های جشنواره های گذشته را داشته اند.

آنتیگونه ، ایتالیایی حرف می زند

فردا و در اولین روز جشنواره تئاتر فجر ، 2گروه از کشورهای آلمان و ایتالیا به صحنه می روند. گروه آلمان با کارگردانی آلکسی مرکوشف ، نمایش «عمو و لوریا» را در سالن چهار سوی تئاتر شهر به صحنه می برد. گروه ایتالیا نیز با کارگردانی دانیلا ماتیوزی نمایش «آنتیگونه» نوشته سوفکل را در تالار قشقایی اجرا می کند. «خانه گورها زنده هاست» به کارگردانی شهرام نوشیر (تالار وحدت) ، «سوگ سیاوش» کار پری صابری (سالن اصلی) ، «رعنا» کار سپیده نظری پور (سالن سایه) ، «گالری خیابانی» کار ارژنگ فرخ پیکر (سالن کوچک) ، «من دیگر آدم بشو» به کارگردانی مهدی محمدی (تالار نو) ، «جایی مثل قیامت» کار سعید آلبوعبادی (تالار سنگلج) و «رقصی چنین» کار محمد رضایی را در تالار مولوی ، از دیگر نمایش های اولین روز این جشنواره هستند.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):