جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 29 فروردين 1398 / 12 شعبان 1440 / a 18 Apr 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 18 آذر 1381 - ساعت 21:22
شماره خبر: 100004203633
هابيل علي اف:موسيقي ايران و آذربايجان دو برادرند
جام جم آنلاين: کنسرت موسیقی بزرگان موسیقی آذربایجان در برنامه ای با عنوان «موغام گنجه سی» در سینما تربیت ارومیه برگزار شد.
در این کنسرت که با استقبال چشمگیر مردم ارومیه همراه بود، استاد عارف بابایف ، رئیس گروه آواز کنسرواتور، هابیل علی اف ، نوازنده بزرگ کمانچه ، علی آقای امیر اصلان اف ، نوازنده برتر ناغارا، استاد مهلت مسلم اف ، رهبر ارکستر ملی ، احمد باکی ، خواننده رادیو و تلویزیون آذربایجان و استاد دانشکده موسیقی و استاد فخرالدین داداش اف ، سولیست ارکستر ملی ، مدت 3ساعت به هنرنمایی پرداختند. استاد هابیل علی اف در حاشیه این کنسرت به ایسنا گفت : ما با موغام (موسیقی سنتی آذربایجان ) به دنیا می آییم ، با آن بزرگ می شویم و زندگی می کنیم و با آن می میریم . وی با بیان این که آلت موسیقی بد وجود ندارد، بلکه نوازنده بد وجود دارد، افزود: کمانچه ، تار، بالابان ، ویلن و... هر کدام روش خود را دارد. موسیقی میوه ای است که نباید نه نرسیده آن را چید و نه خشک شده آن را. وی در خصوص ارتباط خود با موسیقی ایران عنوان کرد: از سال 1990به ایران آمده و در سالهای متفاوت برنامه های مختلفی با استادانی چون شجریان ، شهناز، بدیعی ، تجویدی ، افتخاری و کسایی داشته ام . وی در پایان گفت : موسیقی آذربایجان و ایران دو برادرند و من از این که با موسیقی ایران ارتباط دارم ، خوشحالم و خدا را شکر می کنم . در حاشیه : هابیل علی اف در پاسخ به درخواست مکرر حاضران با استفاده از کمانچه آوای «مرغ ، جوجه ، مرغابی و گربه » را به شیوه ای جالب در متن موسیقی اجرایی خود گنجاند که این عمل علی اف با استقبال شدید حاضران روبه رو شد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):