جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 08 آبان 1381 - ساعت 16:12
شماره خبر: 100004206158
نگاهي به مجموعه گيوم تل
جام جم آنلاين: مجموعه تلویزیونی گیوم تل « Cross bow(به معنای کماندو) چندی است از شبکه سوم سیما پخش می شود. شخصیت اصلی فیلم «گیوم تل »(ویل لایمن ) و افسانه دوستی ویلیام تل با او در کشور سوئیس که یک تارش به امپراتوری ژرمن ها بند است و حتی رئیس ها و رئوس ها را ژرمن ها برایشان انتخاب می کنند، حوادث مربوط به قرن 14میلادی را به تصویر می کشاند.
برعکس شخصیت دلچسب «تل »، «هرمان گسلر»، والی منطقه اوری است که مستبدانه مردم را به اطاعت بی چون و چرا از خود مجبور می سازد و دستورات خشک و متعصب گونه اش موجب تشدید مخاطره حتی سربازانش گشته است ، پرسوناژی منطبق است با هرآنچه در «تل » یافت نمی شود. «تل » همچون رابین هودی گلادیاتورگونه علیه گسلر به هواخواهی از مظلومان شورش می کند؛ اما او تل را تحت فشار قرار می دهد و با گروگان گرفتن پسر وی او را تحریک به مبارزه ای رو در رو می کند؛ ولی گیوم با فرار خویش و سعی در یافتن پسرش تمامی نقشه های شوم گسلر را نقش بر آب می کند... خصوصیات فردی پرسوناژی چون گیوم بر صفاتی چون جسارت و تظلم خواهی استوار است . او بسیار حساس بوده و حتی در انتخاب همراه وسواس دارد و برای آنچه در شرف از دست دادنش است ، مبارزه می کند. او شکست ناپذیر و پرجذبه می نماید و با تمامی اینها دلایل خوب و برجسته ای است تا پیگیری سریال گیوم تل را برای بیننده توجیه پذیر سازد. آنچه واضح است دستکاری اساسی و خیره کننده توسط کارگردان مجموعه در فرهنگ اروپا (خصوصا انگلستان و فرانسه ) است . سریال گیوم تل از طراحی صحنه و لباس و استفاده مناسب از موسیقی متن بسیار سود جسته است و بازی ها نیز - خصوصا بازی پرسوناژهای اصلی - قابل قبول است.
سمیرا اردستانی

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):