جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 مهر 1381 - ساعت 15:48
شماره خبر: 100004206674
حملات پياپي به دزفول
خاطرات هاشمي رفسنجاني از وقايع سال 62
جام جم آنلاين: چهارشنبه 31فروردین 1362
صبح زود بچه ها به مدرسه رفتند.فاطی هم به دانشگاه رفت . من هم مطالعه می کردم و کارهای مجلس را تا ساعت هشت صبح انجام دادم . سپس برای ملاقات و مذاکره با رئیس جمهور به دفتر ایشان رفتم . دو ساعت درباره مسائل متعدد مشورت کردیم
؛ اعتراف متهم به شرکت با اطلاع در انفجار نخست وزیری و عواقب آن ، ترکیب جدید شورای مرکزی حزب جمهوری ، جنگ ، دولت ، ارتش ، سپاه و... آقای خسرو تهرانی و همکارانش آمدند و از عدم همکاری سپاه در مورد تعقیب توده ای ها با آنها گله داشتند و احتمال می دادند، اعتراف سران حزب توده در مورد کودتا، ممکن است برای این باشد که خودشان را فدا کنند تا مسائل جاسوسی حزب توده و خدمت برای بیگانه تحت الشعاع قرار گیرد. آقای سرهنگ محمد سلیمی آمد و درباره خرید اسلحه از چین مشورت کرد؛ موافقت کردم . خبر رسید که دزفول هدف سه موشک زمین به زمین عراق قرار گرفته و حدود بیست نفر شهید و صد نفر مجروح شده اند. شب بچه ها در مجلس بودند. اطلاع رسید که سفارت امریکا در بیروت منفجر شده و عده زیادی کشته شده اند. می خواهند به هواداران ایران نسبت دهند.
پنجشنبه 1اردیبهشت 1362- 7 رجب 1403
ساعت هفت و نیم صبح به جلسه علنی مجلس شورای اسلامی رفتم . قبل از دستور درباره جنایت ارتش عراق در دزفول صحبت کردم . اعتبارنامه آقای محمد جسیم سعادتی نماینده مهاباد مطرح شد؛ به خاطر سوابق و ارتباطش با حزب کومله و حزب دمکرات کردستان و محکوم نکردن آنها در اظهارات و سخنرانی های قبل از دستورش با 141رای مخالف و 22رای موافق رد شد. آراء ممتنع زیاد بود. اعتبارنامه آقای سیدحسن واعظ موسوی انزابی از ارومیه که اتهام همکاری با سید حسن حجت و با اخباری ها داشت ، تصویب شد. جلسه شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی داشتیم . درباره دستور امام برای حذف شعارهای «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر شوروی » بحث داشتیم که شیوه حذف آن به صورتی که عکس العمل بدی نداشته باشد انتخاب شود.
جمعه 2اردیبهشت1362-8رجب 1403
آقایان میرحسین موسوی نخست وزیر و کمال خرازی مسوول تبلیغات جنگ اطلاع دادند که امروز عصر، عراقی ها به دزفول دوباره موشک زده اند. آقای سیداحمد زرهانی وکیل دزفول هم از آنجا تلفن کرد. گفت مردم عصبانی اند و باید فکری کرد. به آقای میرحسین موسوی نخست وزیر گفتم ، آقای دکتر هادی منافی وزیر بهداری را بفرستند و آقای نخست وزیر پیشنهاد می داد که با زدن شهرهای عراق ، مانع ادامه این گونه عملیات صدام شویم . شب احمد آقا آمد و مقداری در همین رابطه مذاکره کردیم ؛ قرار شد به امام پیشنهاد شود. آقای دکتر سعید لاهوتی که سربازیش را در لشکر 92اهواز می گذراند از جبهه آمد. از کثرت تلفات و مجروحان عملیات اخیر می گفت .

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):