جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
دوشنبه 06 خرداد 1398 / 22 رمضان 1440 / a 27 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 26 مهر 1381 - ساعت 21:32
شماره خبر: 100004206962
يک روزنامه نگار و يک مجري تلويزيون سريال بازي مي کنند
جام جم آنلاين: تدوین مجموعه تلویزیونی «یک خانه همسفر» به کارگردانی سپهر محمدی ، در گروه فیلم و سریال شبکه تهران ادامه دارد.
این مجموعه ، داستان یک خانواده فرهنگی است که شامل پدر، مادر و 2فرزند دو قلو هستند. پدر خانواده ، آرمان (اسماعیل محرابی ) سردبیر یک روزنامه است . او مردی نسبتا اندیشمند است با ظرافت کمدی خاصی که در حرکات و رفتارش نمایان است ، مادر با نام آرزو (مهوش صبر کن ) مجری تلویزیون است و اغلب مردم او را می شناسند و به دلیل این معروفیت ، مشکلات زیادی برای او به وجود می آید. ارتباط این 2زوج بسیار دوستانه و صادقانه است و برخوردهای آنها با یکدیگر بخصوص بخاطر تقابل بین شغل آن دو که تقابل 2رسانه است ، باعث به وجود آمدن اتفاقات جالبی می شود. پسرخانواده ، بهرام (عارف لرستانی ) سال سوم دندانپزشکی است . او زبان حیوانات را بخوبی می فهمد و با آنها گفتگو می کند. خواهرش بهار (سامیه صادقی ) سال سوم رشته عروسک سازی است و عروسک های ساخت دست خود را برای فروش در بازار عرضه می کند. این دو نیز ارتباط صادقانه و طنز گونه ای با یکدیگر برقرار کرده اند. سپهر محمدی نویسنده ،تهیه کننده و کارگردان این مجموعه که پیش از این فیلمهای ، روزهای مهتابی خانواده تمدن نظام ، مجموعه طنز خانواده ، کوه و بادیه و... را کارگردانی کرده است ، در گفتگو با خبرنگار ما درباره محتوای داستان گفت : یک خانه همسفر، مجموعه ای اپیزودیک است که هر قسمت داستانی مستقل دارد. بدین ترتیب که شخصیتی در هر قسمت وارد ماجرا می شود و با خلق و خوی و درگیری هایی که به وجود می آورد، سرگذشت قصه را رقم می زند. گفتنی است موسیقی «یک خانه همسفر» توسط پیروز ارجمند ساخته می شود که در آن بیشتر از آوا (اصوات حیوانات و انسان ) استفاده می شود. تصویربرداری این مجموعه از اوایل مرداد ماه آغاز شده و به مدت 2ماه ادامه داشته و در حال حاضر، توسط سپهر محمدی و حامد عنقا تدوین می شود. «یک خانه همسفر» یک مجموعه طنز موقعیت است که در 10قسمت 45دقیقه ای برای پخش از شبکه تهران تولید شده است و احتمالا اوایل آذرماه از این شبکه پخش می شود. برخی از عوامل تولید عبارتند از: مدیر تصویربرداری : مهدی مجدوزیری ، صدابردار: محسن منوچهری ، دستیار کارگردان : محمد صادقی ، الهه بهبودی ، آرش معصومی ، طراح صحنه : شهرزاد سالمی ، رضا مقصودی ، طراح لباس : لاله اعتمادی ، گریم : رضا قیاس آبادی ، فریبا رجاییان .