جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 16 مهر 1381 - ساعت 21:13
شماره خبر: 100004207588
خاتمي : کودکان را بايد باور کنيم
جام جم آنلاين: رئیس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با اشاره به این که در دنیای امروز کودکان قربانی بازی بزرگان می شوند، ابراز امیدواری کرد، در سایه تلاش و همت کودکان ، دنیایی که در آن ، جنگ ، ستم و تبعیض نباشد، ساخته شود.
همزمان با روز جهانی کودک (هشتم اکتبر)، آیین بزرگداشت این روز، با حضور سیدمحمد خاتمی رئیس جمهوری در تهران برگزار شد. سیدمحمد خاتمی در مراسم روز جهانی کودک ، دنیای کنونی را دنیایی نامناسب برای کودکان خواند و گفت : دنیای ما، دنیای خوبی برای کودکان نیست ، بزرگترها به خاطر منافع خود، لشگرکشی می کنند و جنگ به راه می اندازند. آقای خاتمی ، به دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اشاره کرد و گفت : در جنگ هشت ساله بیش از همه ، زندگی کودکان در معرض تهدید قرار گرفت و امروز نیز تهدیداتی برای جنگ دیگر. رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم فراهم کردن زمینه رشد و پیشرفت کودکان و تحقق صلح واقعی در جهان ، خاطرنشان کرد: صلح واقعی در صورتی تحقق خواهد یافت که جلوی زورگویی ها گرفته شود و به همه مردم احترام گذاشته شود و برای همه حق پیشرفت قائل شد. او همچنین به بزرگترها توصیه کرد تا با بهره گیری از تجارب و با آگاهی لازم ، زمینه پیشرفت و رشد کودکان را فراهم سازند. بزرگترها بدانند که کودکان سرمایه های آینده کشور هستند و امروز نیز باید آنان را باور کنیم . کودکان و نوجوانان در کودکستان و مدارس باید احساس حضور کنند، حرف خود را بزنند و با یکدیگر تبادل نظر کنند.
اهدای جوایز برگزیدگان مسابقه «نامه ای به رئیس جمهور»
5نفر برگزیده مسابقه نامه ای به رئیس جمهوری با عنوان «برای تو که همه ما را می شناسی » جوایز خود را از سیدمحمد خاتمی دریافت کردند. رئیس جمهوری ضمن اهدای جوایز مهناز علی رضی اردکانی ، شیما آب جامه ، بشیر گودرزی ، نیکا بزرگمهر و سروش عظیمی به متن نامه های این کودکان گوش فراداد. به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، خاتمی همچنین از نمایشگاه «همه دوستان ما» که به نمایش دستاوردهای تشکلهای دولتی و غیردولتی حامیان امور کودکان ، غرفه شبکه 2سیما و غرقه یونیسف دیدن کرد و با فعالیت های آنها آشنا شد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:





کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):