جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 14 مهر 1381 - ساعت 21:40
شماره خبر: 100004207743
شال کمر عزيزآقا دردسر درست مي کند
جام جم آنلاين: مجموعه شال کمر عزیز آقا برای پخش از شبکه 2سیما آماده شد. این سریال در 13قسمت 45دقیقه ای با مشارکت شبکه 2سیما و بخش خصوصی در اصفهان ساخته شده است .
حسین حشمتی ، نویسنده و کارگردان این سریال در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به این نکته که «شال کمر عزیزآقا» مضمونی طنز دارد، گفت : داستان در یک روستا اتفاق می افتد؛ روستایی که مردم خوبی دارد و آرامش بر آن حاکم است و اهالی روستا با یکدیگر اختلاف ندارند، تنها کسانی که در این روستا با یکدیگر دعوا دارند، آسیابان ده و عزیز آقای دامدار است که بر سر گندم با یکدیگر درگیر شده اند. او در ادامه گفت : اماپولی که ازطرف برادر عزیز آقا به او می رسد، آرامش روستا را به هم می ریزد. عده ای تصمیم می گیرند پول او را بدزدند، یک نفر می خواهد تکه زمینی را به او بفروشد و عده ای دیگر نیز برای تصاحب پول ، نقشه های دیگری می کشند و عاقبت با درایت و همکاری ریش سفیدان ، غائله ختم شده و پول در مسیر درستی خرج می شود. حشمتی با اشاره به این نکته که تمام بازیگران سریال از هنرمندان اصفهانی هستند، گفت : از لهجه اصفهانی ، اکثر اوقات برای به وجود آوردن طنزهای کلامی استفاده شده است و چون طنز حاکم بر «شال کمر عزیزآقا» بر مبنای تصویر است ، بازیگران ، لهجه اصفهانی ندارند و فقط کاسب ده با این لهجه صحبت می کند. حشمتی در ادامه گفت : برای فیلمبرداری از لوکشین های ابیانه و روستای طره استفاده شده و تاکیدی بر نشان دادن شهر اصفهان یا مکان خاصی که نشاندهنده این شهر باشد، نداشته ایم . کارگردان «شال کمر عزیزآقا» درباره موسیقی این سریال گفت : برای ساخت موسیقی از سازهای اکوستیک ، افه های رایانه ای و سازهای سنتی استفاده شده است . برخی از عوامل سازنده این سریال عبارتند از: تصویربردار، سیدمحمد روضاتی ، صدابردار: مجتبی حبیب اللهی . تدوین : محمود آغاسی ، موسیقی : مجید کوثری ، بازیگران : فریدون سورانی ، محمدعلی میاندار، اکبر دباغیان ، جمشید صدری و... تهیه کننده : حسین ناظم زاده .

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):