جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 25 مهر 1398 / 17 صفر 1441 / a 17 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 16 شهريور 1381 - ساعت 22:32
شماره خبر: 100004209547
شبکه 2 شيوه شيدايي را به تصوير مي کشد
جام جم آنلاين: تله تئاتر شیوه شیدایی به کارگردانی حسین نوری ، در گروه فرهنگ و ادب شبکه 2سیما آماده پخش شد.این تله تئاتر شامل 5تئاتر مستقل با نامهای سیرک سائر (سالک )، فستیوال آخر، شهود و دلدار در دل یک برنامه است که هر کدام شامل موضوعات متفاوتی است و از کتاب «مجموعه 10نمایشنامه » اقتباس شده است .
موضوع نمایشنامه سیرک ، بررسی زندگی در قالب سیرک و درخصوص انسانهایی است که نقشهای متفاوتی ایفا می کنند و دارای 3شخصیت اصلی مربی حیوانات ، دلقک و استاد است که درگیری آنها را در قالب حوادثی نشان می دهد. شهود، کلنجار انسان با خود در قالب 5شخصیت تن ، روح ، وجدان ، نفس و عقل است . سائر به سیر تکامل در آفاق وانفس می پردازد و 3شخصیت اصلی سائر، بصیر و مرید است . فستیوال آخر، زندگی را به شکل کارگاه مجسمه سازی تجسم می کند که انسانها مشغول ساختن مجسمه اعمال خود هستند و شخصیت های اصلی آن ، استاد و نوجوان و نقاد هستند. و نمایشنامه دلدار، اوج اندیشه ها و آثار عرفانی نویسنده از لحاظ بافت دراماتیکی است که در آن انسان ، حجابها را پس می زند و به وصال محبوب می رسد و تنها شخصیت آن باد خوان است . گفتنی است ، تصویربرداری و تدوین تله تئاتر «شیوه شیدایی » با 3دوربین در استودیو 13شبکه یک به پایان رسیده است و این برنامه مراحل پایانی ساخت موسیقی و تیتراژ را می گذراند. موسیقی آن را رضا سلطان زاده ساخته است و شامل قطعاتی همراه با آواز تکخوانی و کر است که در قسمتی تیتراژ از تکخوانی استفاده شده است . طراحی دکور به عهده مسعود نشاط بوده است که دو ویژگی دارد: دکور ثابت شامل پله ها، درختان ، محراب و... و دکور متغیر که همسان با موضوع داستان در نوسان است و نشاندهنده پیوند میان ماده و معناست . برخی از عوامل تولید عبارتند از: تهیه کننده : احمد جان میرزایی ، کارگردان تلویزیونی : محمد علی رهبر، تصویربرداران : علیرضا آذین ، حسن عمادی ، سعید مهمانچی ، خسرو بابایی ، رامین وکیلی ، چهره پرداز: بابک شعاعی ، صدابرداران : فرخ فدایی ، شعبان نصیری ، تدوین : اسدی ، طراح لباس : هومن هزاردستان . بازیگران عبارتند از: حسن چودن ، محمد ملتجی ، ناصر علاقبندان ، حسن علی پرستار، امیرحسین مدرس ، مسعود مهرگان ، محمود نوری ، غلامرضا عارف نژاد و صادق تسبیحی . تله تئاتر «شیوه شیدایی » اواخر شهریور ماه از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):