جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گردشگري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 24 دي 1391 - ساعت 16:05
شماره خبر: 100769798568
نگراني از وضعيت سازه‌هاي آبي شوشتر
جام جم آنلاين: پایگاه میراث جهانی شوشتر گزارش مصوری را حاوی مطالب و تصاویری از وضعیت سازه های آبی شوشتر و عملکرد این پایگاه پس از مشکلاتی که در پی بارندگیها و ریزش بخشی هایی از این سازه بوجود آمده بود به سازمان یونسکو ارسال می کند.

امین محمودزاده، مدیر پایگاه جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر به مهر گفت: هر از چند گاهی گزارش های ادواری را درباره سازه های آبی شوشتر به سازمان جهانی یونسکو ارسال می کنیم اما این بار قصد داریم جدا از این مساله، به سوالات آنها درباره وضعیت کنونی پایگاه ، حل مشکلات پس از بارندگی ها و ریزش بخش هایی از اجزای تشکیل دهنده سازه ها پاسخ دهیم.

مدیر پایگاه جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر گفت: در این نامه به همکاری میان دو ارگان وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی اشاره می شود چرا که همکاری بین این دو ارگان باعث حفاظت مناسب تر از این سازه های جهانی شده است.

وی، زمان ارسال این نامه را منوط به هماهنگی با معاونت سازمان میراث فرهنگی دانست.

در چند سال اخیر بارندگی ها و مشکلات ناشی از تردد در بخش هایی از پل های مربوط به سازه های آبی شوشتر باعث شده است تا کارشناسان میراث جهانی در یونسکو خواستار توضیح متولیان میراث فرهنگی در ایران درباره وضعیت این سازه ها شوند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):