جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 25 دي 1391 - ساعت 19:45
شماره خبر: 100769898667
طرح زوج و فرد خودروها در تمام طول سال ادامه يابد
جام جم آنلاين: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منازل در تمام طول سال باید انجام شود.

محمد جواد محمدی زاده روز دوشنبه در حاشیه همایش صنعت سبز افزود: کارگروه ملی آلودگی هوا برخی چارچوب های کلی را در زمینه مقابله با پدیده وارونگی هوا به استان ها ابلاغ کرده است.

وی اظهار داشت: استانداریها با توجه به گزارش هایی که از وضعیت هوا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، اورژانس ، آتش نشانی و نهادهای مسئول دریافت می کنند برای اجرای این طرح تصمیم گیری خواهند کرد.

به گفته وی، برای تهران تصمیم گیری بر این قرار شد که تا پایان هفته جاری طرح زوج و فرد خودروها از درب منازل اجرا شود.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: پیش بینی هواشناسی نشان می دهد تا پایان دی ماه امسال پایداری هوا خواهیم داشت اما تجربه سال های گذشته نشان می دهد این شرایط تا بهمن و اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت .

وی اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منازل در طول سال باید انجام شود و اگر شورای عالی ترافیک کشور که مسولیتش با وزیر کشور است، موافقت کند اجرای این طرح مفید خواهد بود.

محمدی زاده گفت: اگر این طرح اجرا شود هم تراکم خودروها کم خواهد شد که در پی آن ترافیک روان تر، مصرف سوخت کمتر و آلایندگی هوا کاهش خواهد یافت.

وی در پاسخ به اینکه بسیاری از مسئولان معتقدند اجرای دائمی  این طرح  موجب می شود بسیاری از خانواده ها هم خوروری زوج و هم خوروی فرد تهیه کنند که این خود عامل افزایش ترافیک می شود گفت: مگر چند درصد مردم توان خرید دو خودرو  را دارند. (مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):