جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 26 دي 1391 - ساعت 16:23
شماره خبر: 100769971961
تعداد بازدید: 5798
قتل و مطالبه 3ميليارد توسط قاتل
جام جم آنلاين: مرد جوان وقتی دختر همکلاسی خود را با آبمیوه آغشته به سم سیانور به قتل رساند با ارسال پیامک به خانواده مقتول، از آنان درخواست سه میلیارد تومان کرد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، شامگاه چهارشنبه 20 دی ماه سال جاری خانمی با مراجعه به پلیس آگاهی، اعلام داشت: فرد یا افراد ناشناسی از طریق ارسال پیامک مدعی ربودن دخترم شده و در ازای آزادی وی درخواست مبلغ سه میلیارد تومان پول کرده اند.

با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله هماهنگی های لازم با قاضی کشیک دادسرای امور جنایی تهران انجام و موضوع جهت رسیدگی تخصصی در دستور کار اداره یازدهم مبارزه با آدم ربایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تیم ویژه ای از کارآگاهان از همان ساعت اعلام خبر ، اقدامات خود جهت شناسایی آدم ربایان و نجات گروگان را آغاز کردند.

با آغاز تحقیقات از مادر دختر فقدانی به هویت «یاسمن» (22 ساله)، وی به کارآگاهان اظهارداشت:«دخترم ظهر روز 20 دی ماه 91 با خودرو شخصی خود و به قصد رفتن به «کافی نت» از منزل خارج شد و تا ساعت 21:30 از وی بی اطلاع بودم تا اینکه از طریق تلفن همراه وی پیامکی برای من مبنی بر ربوده شدن دخترم ارسال شد که در آن آدم ربایان در ازای آزادی یاسمن، مطالبه مبلغ سه میلیارد تومان وجه نقد در قالب 300 بسته تراول پنجاه هزار تومانی کرده و تهدید کردند که در صورت اطلاع موضوع به پلیس دیگر دخترتان را نمی بینید. 

شناسایی و دستگیری متهم

همزمان با ارائه آموزش های لازم به مادر فقدانی، بلافاصله مشخصات خودرو شخصی فقدانی (یک دستگاه خودرو تویوتا کرولا) به همراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم سراسری پلیس ثبت و دیگر اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه آدم ربایان آغاز شد.

در ادامه تحقیقات پلیسی و در ردیابی های تیم های ویژه آگاهی، در کمتر از 24 ساعت مخفیگاه فرد درخواست کننده پول به هویت «حمیدرضا . گ» (25 ساله) در منطقه کامرانیه جنوبی شناسایی شد اما با توجه به احتمال هرگونه اقدام جهت تهدید جان دختر ربوده شده ، کارآگاهان این شخص را تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار داده تا ضمن شناسایی دیگر همدستان احتمالی ، در یک عملیات غافلگیرانه اقدام به دستگیری ربایندگان و آزادی گروگان کنند.

ادامه تحقیقات پلیسی نشان داد که «حمیدرضا» از هم دانشگاهی های یاسمن است که از حدود یک سال پیش با وی در یک دانشگاه تحصیل کرده و به همین علت، گروگان را به خوبی می شناسد.

با جمع بندی اطلاعات بدست آمده در خصوص هویت حمیدرضا، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی در هر شکل ممکن و به تصور خود با هدف شناسایی نشدن از سوی پلیس، اقدام به کشتن یاسمن خواهد کرد که ضمن انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی، متهم شامگاه جمعه 22 دی ماه سال جاری دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی از مدارک شخصی متعلق به یاسمن کشف شد.

کشف جسد یاسمن

با دستگیری متهم، بلافاصله تحقیقات از وی آغاز شد و در حالیکه ابتدا منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت فقدانی بود اما با توجه به دلایل و مدارک غیر قابل انکار، نهایتا لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که پیش از ارسال پیامک برای مادر یاسمن، جسد وی را به سوهانک انتقال داده و در آنجا دفن کرده است.

متهم افزود: چهارشنبه 20 دی ماه، به بهانه انجام پروژه تحقیقاتی با یاسمن در فرمانیه ملاقات کرده تا به کافی نت برویم.

وی با طرح این ادعا که قصد خودکشی داشته است به کارآگاهان اظهارداشت: با توجه به اینکه از قبل تصمیم به خودکشی داشتم، به اتفاق یاسمن و به بهانه خوردن آبمیوه در مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان اندرزگو توقف کرده و پس از خرید دو لیوان آبمیوه (آب پرتقال) در یکی از لیوان ها سم «سیانور» ریخته تا خودکشی کنم اما اشتباها آبمیوه حاوی سم را به یاسمن داده و بعد از بیهوش شدن و مرگ وی، جسد را به سوهانک برده و در آنجا دفن کردم؛ در مسیر بازگشت به خانه، ماشین یاسمن را نیز در داخل کوچه ای خلوت پارک کردم.

متهم در خصوص انگیزه خود در خصوص ارسال پیامک و درخواست مبلغ سه میلیارد تومان نیز مدعی شد: پس از دفن کردن جسد یاسمن، با توجه به اطلاعاتی که از وضعیت مالی خانواده یاسمن داشتم تصمیم به این کار گرفتم.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به کشف خودرو متعلق به مقتوله، افزود: در حال حاضر تحقیقات در خصوص این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته که با توجه به کشف جسد مقتوله، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تخصصی و بررسی صحت اظهارات در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):