جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 / 16 رمضان 1440 / a 21 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
يادداشت
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 04 بهمن 1391 - ساعت 08:13
شماره خبر: 100770634475
دشمنان غدار و دوستان بي‌خيال
جام جم آنلاين: اگر اندکی به اطرافمان نگاه کنیم چهره‌های عبوس و چشم‌های خون‌گرفته دشمن را می‌توانیم ببینیم و صدای دندان‌هایی را که از روی غیظ نسبت به انقلاب اسلامی به هم ساییده می‌شود بشنویم.

دشمنان روز به روز متحدتر و هماهنگ‌تر از قبل تلاش می‌کنند کانون الهام‌بخش استقلال‌طلبی، عزتمندی و اسلام‌خواهی را بیشتر تحت فشار قرار دهند و کمربند تحریم‌ها را محکم‌تر کنند تا به گمان باطل خویش ملت مظلوم اما عزیز و مقتدر ایران را به زانو درآورند.

برای این‌که به تلاش‌های دشمن علیه خودمان قدری بیشتر وقوف پیدا کنیم به نمونه‌ای از اظهارات علنی وزیر امور خارجه آمریکا که اوایل امسال در موسسه «وودرو ویلسون» ایراد شد توجه کنید: «در ژانویه آینده، که من احتمالا تا آن زمان بیش از یک میلیون مایل دیگر سفر خواهم کرد، من به این محدوده زمانی به عنوان دورانی که خدمت در آن برای من امتیاز و افتخاری ویژه بوده است، خواهم نگریست...

ما در دیپلماسی عمومی (علیه ایران) از تمامی راهکارها، از ماهواره‌ها و تلویزیون و توئیتر گرفته تا پست به روش سنتی استفاده کردیم. ما مشارکت خود با متحدان اروپایی‌مان را تقویت کردیم. ما بار دیگر با موسسه‌هایی مانند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارتباط برقرار کردیم. ما تمامی اعضای شورای امنیت... را متقاعد کردیم تا سختگیرانه‌ترین تحریم‌هایی را که تاکنون اعمال شده است علیه ایران تصویب کنند و فشار علیه ایران را افزایش دهند و سپس ما این فشارها را با تحریم‌های یکجانبه خود و تحریم‌های اتحادیه اروپا افزایش دادیم... .

این شمایی کوچک از تلاش انبوه دشمنان علیه ماست که کلینتون 66 ساله از آن پرده برداشته است.

در چنین شرایطی مهم‌ترین وظیفه ما و خصوصاً مسئولان کشور چیست؟ از مسئولیت عموم مردم می‌گذرم ـ که مشکل ما آنجا نیست ـ و به مسئولیت مسئولان اشاره می‌کنم.

قطعاً همدلی، تمرکز بر دشمن اصلی، تلاش برای خنثی‌کردن برنامه‌های دشمن و تدبیر برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم و خصوصا تامین معیشت طبقات محروم مهم‌ترین وظیفه است و هر آنچه این الزامات را نادیده بگیرد یا تضعیف کند هرچند مهم باشد، کمک به دشمن و بازی کردن در زمین اوست.

در چنین شرایط حساس و خطیری که دشمنان بیرونی آن‌گونه کمر بسته‌اند و هم‌پیمانان داخلی‌شان و دوستان غافل، با‌او همسو شده‌اند اگرچه مسئولان در حال تلاش و تدبیر هستند اما آشکارا، بی‌پرده و بدون ملاحظه شرایط، اقداماتی را انجام می‌دهند که احساس می‌شود بی‌خیال دشمن هستند و انگیزه‌شان برای پرداختن به خود و موضوعات بی‌اهمیت یا حداکثر مهم، از آنچه اهم است بیشتر می‌باشد.

یکی وزیر بهداشت با نمره ۲۰ را برکنار می‌کند، دیگری به‌دنبال انفصال از خدمت رئیس بانک مرکزی است، دوباره این یکی برای عزل رئیس سازمان تأمین اجتماعی می‌کوشد و باز آن دیگری با ترفندی رئیس معزول را به عنوان سرپرست می‌گمارد و این کشمکش ادامه دارد و مردم حیران نگاه می‌کنند که کجای ماجرایند!

دوستان! مسئولان! فاین تذهبون؟

دوران دفاع مقدس را به یاد آورید که امام (ره) فرمود: «جنگ در رأس امور است» و همه متحد شدیم تا دست دشمن را از میهن اسلامی‌مان کوتاه کنیم و کردیم.

امروز نیز دفع مکر دشمن و توجه به معیشت مردم مهم‌ترین وظیفه مسئولان است و هر آنچه دشمن را امیدوار و مردم را دلسرد کند گناهی نابخشودنی.

مهدی فضائلی


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
مهدي فضائلي

مهدي فضائلي