جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دانش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 04 بهمن 1391 - ساعت 19:15
شماره خبر: 100770671342
فناوري جايگزين توپ و عروسک
عرضه تبلت ويژه کودکان
جام جم آنلاين: اکثر کودکان 12 ماهه نمی توانند راه بروند و دامنه لغات آنها ممکن است تنها به چند واژه محدود شود، این درحالی است که یک شرکت تولید کننده اسباب بازی‌های الکترونیکی آموزشی اقدام به ارائه یک تبلت برای کودکان کرده است.

شرکت «وی تک» (VTech) به عنوان تولید کننده اسباب بازی‌های آموزشی الکترونیکی تبلتی را با قیمت 135 دلار در نمایشگاه اسباب بازی 2013 لندن عرضه کرده است.

این نمایشگاه محفلی است که تولید کنندگان انتظار دارند بتواند تولید سال آنها را رقم بزند.

تبلت «ایو تب 2 کودکان» دارای صفحه لمسی است و کودکان از نظر عملی می توانند از آن برای بازیهای آموزشی، شناسایی رنگ ها، حیوانات و صداها استفاده کنند.

این تبلت با یک قاب پلاستیکی عرضه شده که آن را از جویده شدن گوشه ها توسط کودکان و آسیب دیدگی در اثر سقوط محافظت می کند.

تبلت کودکان همچنین دارای موسیقی برای آرام کردن کودکان و کتابهای الکترونیکی برای والدین است که بتوانند قصه های آن را برای کودک بخوانند.

این دستگاه چون تبلت واقعی دارای مجموعه ای از برنامه های اجرایی برای دانلود است و از نظر تئوری می تواند به رشد کودک کمک کرده و تا ابزاری باشد که این کودک تا 9 سالگی از آن استفاده کند.

«اینو تب 2 کودکان» توسط شرکت فناوری «وی تک» عرضه شده و این شرکت اظهار داشته است که با توجه به شکاف بازار در رابطه با تبلتی برای کودکان زیر سه سال، اقدام به تولید این دستگاه کرده است.

 این نوآوری شاهدی برای بازگوکردن این حقیقت است که چگونه فناوری و تبلت ها جایگزین اسباب بازیهای قدیمی می شوند.

فروش اسباب بازی های سنتی که نیازمند لمس با دست، ساخت و یا تخیل است سال گذشته به یک درصد رسیده است، چراکه کودکان امروز توجه خود را به صفحه های نمایش معطوف کرده اند.

سنت گرایان از تغییرات در فرهنگ اسباب بازی ها ابزار تأسف می کنند چرا که بسیاری از بازی های مبتنی بر فناوری و بازی های انفرادی جایگزین بازی های گروهی شده است و عرصه را برای رشد قوه تخیل کودک تنگ  کرده است.

نمایشگاه اسباب بازی 2013 که از دیروز سه شنبه 22 ژانویه (سوم بهمن ماه) در لندن آغاز شده و تا پنجشنبه 24 ژانویه (پنجم بهمن ماه) ادامه دارد. (مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):