جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 13 جمادي الثاني 1440 / a 19 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 07 بهمن 1391 - ساعت 12:48
شماره خبر: 100770910681
لاريجاني:
اعلام نتيجه جلسات بستگي به توافقات دارد
جام جم آنلاين: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه جلسات دولت و مجلس درخصوص وضع معیشتی مردم در زمان لازم اعلام می‌شود،اما تا زمانی که به نتیجه نرسیده‌ایم دلیلی برای علنی شدن نیست.

به گزارش اداره اخبار مجلس شورای اسلامی؛ علی لاریجانی درباره جلسات شبانه دولت و مجلس و دلیل غیرعلنی شدن نتایج این جلسات افزود: برای اعلام نتایج جلسات باید به نتایجی رسید.

وی اضافه کرد: اینکه دولت و مجلس با هم جلسه داشته باشند و به یک تقارب ذهنی درخصوص معیشت مردم با هم برسند، کار درستی است و الان نیز در کل معلوم است که بین دولت و مجلس درباره اینکه چگونه شرایط کشور بهبود یابد، اختلاف نظرهایی وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر بنا بر این باشد که در این جلسات برای نزدیک شدن آراء در جهت بهبود وضع معیشتی مردم تلاش کنیم، کار درستی است اما تا زمانی که به نتیجه نرسیده‌ایم دلیلی برای علنی شدن نیست، چرا که به هر حال هر اظهار نظری، تبعاتی دارد و ممکن است به نتیجه‌ای نرسد لذا اگر نتیجه‌ای گرفته شود اعلام خواهد شد.

لاریجانی درباره تعیین زمان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: باید درخصوص این موضوع فکر کرد که با توجه به مجموع شرایط کشور، آیا امکان چنین اقدامی هست یا خیر و از اساس، ادامه این مسئله به چه صورت باید انجام شود.

رئیس مجلس در پاسخ به این ادعا که گفته شده است درجلسه برخی از نمایندگان دولت و مجلس با حضور رئیس قوه مقننه و در حضور رهبر معظم انقلاب، معظم‌له بر اجرای هر چه سریع‌تر مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها تاکید کرده‌اند، گفت: خیر؛ چنین مطلبی را تأیید نمی‌کنیم.

وی افزود: هر جلسه‌ای که میان دولت و مجلس یا جداگانه باشد، رهبرمعظم انقلاب تأکید دارند که تا جایی که ممکن است با همفکری کارها به جلو پیش برود و اگر اختلاف دیدگاهی نیز از نگاه مسائل تخصصی هست، با همفکری به هم نزدیک شویم، اما ایشان دستوری ندادند.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: اینکه هدفمندی یارانه‌ها نیمه راه است، بسیار روشن است و نیازی نیست به صحبتهای رهبر معظم انقلاب نسبت داده شود، اما اینکه ادامه این مسیر هدفمندی باید در شرایط امروز صورت گیرد یا به زمان دیگری موکول شود مسئله اصلی است.

وی افزود: اصلا چنین چیزی مطرح نشده است و ایشان هیچ تأکیدی بر اتمام این کار با سرعت ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ سؤالی درمورد علت برگزار نشدن جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اطلاعی از دلایل برگزار نشدن جلسات ندارم چون مسئول این جلسات من نیستم.

وی افزود: نمایندگان مجلس چندین بار در این خصوص پیگیری کرده و نامه‌نگاری‌هایی نیز در این مورد انجام داده‌اند.

لاریجانی تصریح کرد: فکر می‌کنم باید ساختار این مسئله عوض شود، یعنی سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد شود و در این خصوص فعالیت کند.

وی درباره ابلاغ قانون منع ادغام وزارتخانه‌ها و رفتار مجلس در روزهای آینده در این خصوص گفت: دولت تا تاریخ معینی فرصت دارد برای وزارتخانه مربوط وزیر یا سرپرست معرفی کند و معاونت نظارت مجلس در این باره وارد عمل شده، چرا که دولت حق تصرف در این وزارتخانه را ندارد و حضور آنها بیش از مهلت تعیین شده خلاف قانون است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: بر این مبنا معاونت نظارت وارد عمل و نامه‌های لازم در این خصوص ارسال شده و موضوع در دست پیگیری است و دولت باید تا مهلت تعیین شده به وظیفه قانونی خود عمل کند.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا بسیاری از جریانهای سیاسی امروز بر لزوم حضور افرادی از دهه اول انقلاب در عرصه ریاست جمهوری آینده تاکید دارند گفت: برخی از جریانهای سیاسی این موضوع را می‌گویند اما برخی از دیگر جریانها نظرهای دیگری دارند.

وی افزود: تأکید من بر این است که در عرصه سیاسی کشور نظرهای مختلفی در این باره هست، اما از نگاه من، هر چه افراد صاحبنظر و باتجربه به عرصه بیایند خوب است و این امر مورد تأکید رهبری نیز هست.

رئیس قوه مقننه در تشریح خصوصیات ضروری برای رئیس جمهور آینده گفت: جایگاه ریاست جمهوری جایگاهی از نظر مدیریتی است که کار اجرایی سنگینی دارد و امروز هم شرایط کشور از نظر داخلی و خارجی به شکلی است که افرادی باید در این سمتها باشند که هم از نظر سوابق اجرایی و تجربه و دید کلان به مسائل کشور آشنا باشند و هم تیم قوی داشته باشند.

وی افزود: مهم‌ترین دغدغه ما درباره آینده در این خصوص باید کارآمدی سیستم باشد و اگر یک نگاه ملی برای حل مسائل کشور داشته باشیم، باید دغدغه کارآمدی در اولویت باشد.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال نامزدی خود برای انتخابات آینده ریاست جمهوری و ائتلاف با گروه موسوم به 2+1 گفت: جواب این سؤالها را بارها داده‌ام.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
در اين جلسات هيچ تصميمي اتخاذ نمي‌شود و تنها رئيسان کميسيون‌هاي اقتصادي مجلس، نظرات خود را مطرح مي‌کنند

وزير اقتصاد: جلسات مشترک دولت و مجلس درخصوص بودجه سال 92 ادامه مي‌يابد

چرايي برگزاري جلسات مشترک دولت و مجلس