جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 27 دي 1397 / 10 جمادي الأول 1440 / a 17 Jan 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 بهمن 1391 - ساعت 12:04
شماره خبر: 100771248545
جزئيات پرداخت وامهاي ترم دوم
جام جم آنلاين: به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تمام وامهایی که در نیمسال نخست سال تحصیلی جاری از دانشجویان کشور ثبت نام شد، در نیمسال دوم در اختیارشان قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها از 16 بهمن ماه می‌توانند اسامی متقاضیان وام را به این صندوق ارائه دهند.

"منصور حبیب پور گودرزی"،گفت: لیست وام‌هایی که در نیمسال نخست اعلام شد، برای ترم دو در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها از 16 بهمن ماه می‌توانند لیست متقاضیان را به سامانه صندوق رفاه ارسال کنند.

عدم حق دریافت شهریه از دانشجویان متقاضی وام

وی ادامه داد: به محض اینکه دانشجو در لیست متقاضیان وام شهریه صندوق رفاه قرار گیرد با بخشنامه‌ای که اواخر شهریورماه سال جاری ابلاغ شد، این پرداخت، وام شهریه محسوب می شود و دانشجویان متقاضی ثبت نام و تایید شده هر دانشگاه به منزله دریافت کنندگان وام از صندوق رفاه محسوب خواهند شد.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاه نباید از این دانشجویان هزینه ثبت نام به میزانی که در وامشان ثبت شده، دریافت کنند؛ زیرا صندوق رفاه این وام را بابت هزینه تحصیل یا شهریه به دانشگاه‌ها پرداخت خواهد کرد.

تاکید دوباره بر نحوه پرداخت اقساط

این مقام مسئول در وزارت علوم، با یادآوری نحوه پرداخت اقساط، اظهار داشت: دانش آموختگان تا 9 ماه بعد از اتمام تحصیل فرصت دارند دفترچه تقسیط را دریافت کنند که بسته به میزان بدهی‌شان، حداکثر 5 سال معادل 60 ماه این اقساط قابل پرداخت است.

مبالغ اقساط

گودرزی، درباره مبالغی که دانشجویان باید برای اقساط پرداخت کنند با بیان اینکه مبلغ قسط بسته به میزان بدهی متفاوت است، در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: در صورتی که کل دریافتی دانشجویی از صندوق دو میلیون تومان باشد به عنوان مثال شاید لازم باشد ماهانه 20 هزار تومان پرداخت کند و اگر این مبلغ در طول سال تحصیلی به عنوان مثال چهار میلیون تومان افزایش یابد، ماهانه 100 هزار تومان اقساط دانشجو محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد که امکان پرداخت اقساط در طول دوران تحصیل برای دانشجویانی که از تسهیلات صندوق رفاه بهره می‌برند به علت تداخلاتی که پیش می‌آید، وجود ندارد و با درخواست دانشجو، بدهی یک مقطع به مقطع بالاتر قابل انتقال است.

گله صندوق رفاه از دانشگاهها

قائم مقام صندوق رفاه با ابراز گله‌ای از دانشگاه‌ها، تصریح کرد: متاسفانه دانشگاه‌ها در زمینه چگونگی دریافت وام‌ها به طور گسترده و مناسب اطلاع رسانی نمی‌کنند و گاهی اوقات هم کارشناسان دانشگاه‌ها اطلاعات غلط را به دانشجویان می‌دهند، در حالی که مهمترین دغدغه خانواده دانشجویان، پرداخت شهریه و دریافت وام است.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):