جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
دوشنبه 28 آبان 1397 / 10 ربيع الأول 1440 / a 19 Nov 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 بهمن 1391 - ساعت 12:06
شماره خبر: 100771248673
دستور العمل ميهمان شدن در دانشگاه شريف
جام جم آنلاين: دستورالعمل اخذ درس یا دروس به صورت میهمان در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.

پذیرش دانشجوی میهمان مطابق با آیین‌نامه‌ها و مصوبات وزارت علوم در مورد دانشجویان مجاز به تحصیل بوده و پذیرش دانشجویان دانشگاه‌های پیام‌نور، علمی کاربردی، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و آزاد در این دانشگاه ممنوع می‌باشد. در صورت عدم مغایرت وضعیت دانشجویان با موارد عنوان شده فوق، درخواست میهمانی مطابق این دستورالعمل بررسی خواهد شد.

بر این اساس، بررسی درخواست دانشجوی میهمان در هر نیمسال فقط مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه از اولین روز ثبت‌نام نیمسال تا آخرین روز ترمیم همان نیمسال، امکان‌پذیر است و پس از این تاریخ هیچ درخواستی قابل بررسی نیست.

تحویل‌نامه رسمی از بالاترین مقام آموزشی و یا تحصیلات تکمیلی دانشگاه مبداء با درج مشخصات دانشجو، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، دوره تحصیلی و نام درس یا دروس مورد درخواست الزامی است. قابل ذکر است تمام مشخصات عنوان شده در متن نامه باید به صورت تایپ شده باشد. در غیر این صورت نامه ارائه شده قابل قبول نخواهد بود.

درخواست‌های دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به دو صورت زیر قابل بررسی است:

دانشجویان کارشناسی ارشد:

1- دانشجو می‌تواند در طول دوره حداکثر 50 درصد واحدهای درسی کل دوره خود را در حداکثر دو نیمسال در صورت موافقت دانشگاه مبداء و مقصد به صورت میهمان بگذراند.

2- پذیرش دانشجوی میهمان در نیمسال اول تحصیل فقط در یک درس امکان‌پذیر است.

3- غیر از نیمسال اول تحصیل، در نیمسال‌های دیگر، دانشجو می‌تواند تا سقف 9 واحد درسی در صورت موافقت دانشگاه مبداء و مقصد به صورت میهمان بگذراند.

دانشجویان دکتری:

1- دانشجو می‌تواند در طول دوره حداکثر 9 واحد درسی خود را در دو نیمسال مجزا در صورت موافقت دانشگاه مبداء و مقصد به صورت میهمان بگذراند.

محاسبه پرداخت شهریه دروس میهمان

ثبت‌نام دانشجویان روزانه کارشناسی ارشد و دکتری در یک درس در طول دوره تحصیل بدون پرداخت شهریه می‌باشد. دانشجویان نوبت دوم کارشناسی ارشد و دکتری مشمول تخفیف عدم پرداخت شهریه در یک درس نمی‌باشند.

در مورد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری روزانه: در صورت استفاده از تخفیف عدم پرداخت شهریه برای یک درس، میهمان شدن در سایر دروس مطابق با ضوابط مندرج در این دستورالعمل فقط با پرداخت شهریه متغیر امکان‌پذیر است.

دانشجویان کارشناسی ارشد نوبت دوم: میهمان شدن کمتر از 9 واحد درسی در یک نیمسال با پرداخت شهریه متغیر و میهمان شدن در 9 واحد درسی (یک نیمسال) با پرداخت شهریه ثابت و متغیر امکان‌پذیر است.

دانشجویان دکتری نوبت دوم: میهمان شدن با پرداخت هزینه متغیر امکان‌پذیر است. (ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):