جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 تير 1398 / 13 ذی القعدة 1440 / a 16 Jul 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گردشگري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 بهمن 1391 - ساعت 14:03
شماره خبر: 100771259704
مقبره محمد علي جناح در پاکستان مرمت مي‌شود
جام جم آنلاين: مقبره محمد علی جناح که در بین شیعیان پاکستان به قاعد اعظم شهرت دارد با مشارکت و همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مرمت و بازسازی می‌شود.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران با اعلام این خبر با اشاره به فعالیت‌های برون مرزی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشورمان گفت: یکی از فعالیت‌های این انجمن در سطح بین المللی و برون مرزی شناسایی و معرفی مفاخر مسلمان سایر کشورهای دنیا و هم چنین مشارکت در بازسازی مقبره و خانه‌های آنان است.

«حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد ادبی» افزود: محمد علی جناح در بین شیعیان پاکستان از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و در سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی ایران موضوع مرمت مقبره این شخصیت بزرگ نیز مطرح شده است.

وی اضافه کرد: پیشنهاد مرمت مقبره محمد علی جناح در پاکستان ارایه شده و مذاکراتی نیز با وزارت امور خارجه در این خصوص انجام شده است و در صورت توافق نهایی مرمت مقبره محمد علی جناح به زودی آغاز خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ادبی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در مرمت مقبره محمد علی جناح، دکوراسیون این مقبره و شکل درونی آن به صورت کامل تغییر خواهد کرد.

محمدعلی جناح از سیاستمداران سدهٔ بیستم کشور پاکستان بود و به قدری به اسلام دلبستگی داشت که شعارش در تأسیس پاکستان، به کارگیری اسلام و قوانین اسلامی بود و یکی از مولفه‌های استقلال‌خواهی او را اسلام تشکیل می‌داد.

او دین اسلام را دین فردی نمی‌دانست و به ابعاد انسانی و اجتماعی آن توجه داشت و حکومتی را می‌پسندید که هم نشانی از مدل دموکراسی را داشته باشد و هم احکام اسلام در آن جاری باشد.(میراث آریا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):