جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گردشگري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 بهمن 1391 - ساعت 18:57
شماره خبر: 100771278215
ثبت ملي محل ورود امام(ره) و ترور رهبر معظم انقلاب
جام جم آنلاين: معاون میراث ‌فرهنگی کشور از بررسی ثبت ملی ۷۰ پرونده مکان ـ رخداد در کشور خبر داد و گفت: از جمله این پرونده‌ها ثبت ملی محل ترور رهبر معظم انقلاب، ورود تاریخی امام(ره) به فرودگاه مهرآباد و محل ترور شهدای هسته‌ای است.

مسعود علویان صدر در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در جلسه شورای سیاستگذاری ثبت ملی که شانزدهم و هفدهم بهمن‌ماه برپا می‌شود 240 پرونده ثبت ملی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که حدود 70 پرونده آنها متعلق به ثبت مکان ـ رخدادهاست.

وی افزود: در قانون ثبت آثار، مقوله شأن ملی وجود دارد که در خصوص آثار غیرمنقولی است که وجاهت دارد و یکی از این موارد رویدادهای سرنوشت‌ساز تاریخی است؛ یعنی در یک زمان و در یک مکان، بخشی از سرنوشت مملکت متحول شده است.

معاون میراث فرهنگی کشور ادامه داد: این مکان ـ رخداد می‌تواند درباره شخصیت‌های مذهبی یا افرادی که دارای وجاهت ملی هستند، ثبت شود.

علویان صدر از جمله این پرونده‌های ثبتی برای مکان ـ رخداد را مکان ترور رهبر معظم انقلاب و محل سخنرانی حضرت امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) و محل ترور شهدای هسته‌ای عنوان کرد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):