جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
يادداشت
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 08:42
شماره خبر: 100771327820
رمز بيداري 12 بهمن
جام جم آنلاين: فریاد الله اکبر جمعیت میلیونی لرزه بر اندام آخرین بقایای رژیم شاه انداخته بود. شمارش معکوس سرنگونی سلطنت شاهی آغاز شده بود و ایرانیان به پا خاسته بودند تا از جان گذشته و با عزمی پولادین پیش به سوی مقصد نهایی بروند و سرنوشت مملکت خود را در دست بگیرند. همه اینها با یک گام آخر نهایی می‌شد و آن ورود امام بود.

اگرچه مردم ایران 14 سال انتظار ورود امام را کشیده بودند، اما دهه‌ها می‌گذشت که اندیشه و راه امام، چراغ راه مردم انقلابی شده بود.

منظومه اندیشه خمینی بر وجود مردم ایران مستولی شده بود و جوش و خروشی انقلابی که در دل و جان مردم ایجاد کرده بود می‌رفت تا ثمره پیروزی را به مردم ایران بچشاند.

این خروش مردمی با حضور امام در فرودگاه مهرآباد و پس از آن در بهشت زهرا کامل شد. 12 بهمن امام آمد و نوید روزهای تازه را داد اما آنچه در 12 بهمن 57 در سخنان امام بر آن تاکید شد، وحدت کلمه بود.

امام در نخستین سخنرانی خود در فرودگاه مهرآباد با تشکر از ملت ایران فرمود: «این پیروزی تا اینجا به واسطه وحدت کلمه بوده است. باید ما همه این رمز را بفهمیم که وحدت کلمه رمزی پیروزی است و این رمز پیروزی را از دست ندهیم.»

پس ازتاکید بر این رمز وحدت بود که امام در بهشت زهرا و در جایی که هزاران شهید خفته بودند سخنرانی تاریخی خود را انجام دادند و فرمودند: «من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم.»

فریاد الله‌اکبری که در تائید سخنان امام از سوی مردم به آسمان بلند شد، امروز نیز به گوش می‌رسد. مردم ایران در حالی زادروز نظام اسلامی را جشن می‌گیرند که آنچه در این حیات پرخیر و برکت نظام اسلامی، یار و مددکار و از عوامل موثر پیروزی و موفقیت ملت بزرگ ایران در کنار «دیانت»، «رهبری» و «پشتوانه مردمی» نظام بوده، «وحدت کلمه» و «همبستگی ملی» در لوای «امت واحده» بوده است و با وجود تنوع قومی، مذهبی و سلایق و نگرش‏های متفاوتی که در جامعه دیده می‏شود، مردم پشت به پشت هم، همدل و همراه بوده‌اند.

مردم ایران با وجود پیشرفت‌های چشمگیری که در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف داشته‌اند، با وحدت کلمه توانسته‌اند بدخواهان و دشمنان خود را در پیچیده‌ترین و سنگین‌ترین تهاجمات و نقشه‏های شومشان، زبون و ناکام بگذارند.

صبر و ایستادگی ستودنی مردم ایران در مقابله با تحریم‏های اقتصادی فراگیر و ضدانسانی، جلوه‏های حضور با شعور وحدت مردمی را به نمایش گذاشته است و نشان از آن دارد که ملت ایران هنوز به آرمان خود با امام راحل پایبندند.

با این وجود دشمنان ملت ایران، به ایجاد «اختلاف» و «شکاف» بین مسوولان نظام و دولت و ملت و میان دستگاه‏های گوناگون و شخصیت‏های مختلف جامعه امیدوارند و آنچه که در شرایط فعلی نیازمند هوشیاری و مراقبت ویژه است، حفظ همین وحدت کلمه است.

کتایون مافی - گروه سیاسی


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):