جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 24 آبان 1397 / 06 ربيع الأول 1440 / a 15 Nov 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 09:33
شماره خبر: 100771329597
فروش مجسمه قلابي به جاي طلا
جام جم آنلاين: دو مرد شیاد که با فروش مجسمه‌های قلابی به جای مجسمه‌های طلا، از شهروندان اراکی 261 میلیون تومان کلاهبرداری کرده و تحت ‌تعقیب پلیس استان مرکزی بودند، در استان اصفهان دستگیر شدند.متهمان برای جلب اعتماد خریداران مجسمه‌ها، ادعا می‌کردند مجسمه‌های طلا را در حفاری مزرعه‌شان پیدا کرده‌اند.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ احمدی رییس پلیس آگاهی استان مرکزی در این باره به خبرنگار ما گفت: اوایل آذر امسال فردی با حضور در اداره پلیس آگاهی استان مرکزی، علیه دو مرد به اتهام کلاهبرداری 40 میلیون تومانی شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد، او با مردی که در زمینه خرید و فروش اشیای عتیقه فعالیت داشته، آشنا شده و در ادامه فروشنده چند نمونه مجسمه طلا را به وی نشان داده و ادعا ‌کرده دوست کشاورزش آنها را در حفاری مزرعه‌اش پیدا کرده است.

احمدی خاطرنشان کرد: مرد شاکی در مرحله بعدی همراه دوست طلافروش خود به ملاقات مرد فروشنده می‌رود که دوستش پس از مشاهده مجسمه‌ها، طلا بودن آنها را تائید می‌کند. به این ترتیب مرد شاکی با پرداخت 40 میلیون تومان به فروشنده، 10عدد مجسمه از او می‌خرد. اما روز بعد متوجه می‌شود مجسمه‌ها تقلبی است و در دام دو مرد کلاهبردار گرفتار شده است.

وی یادآور شد: در حالی که با چهره‌نگاری رایانه‌ای از دو متهم فراری، جستجو برای یافتن آنها آغاز شده بود، سه مرد دیگر نیز با حضور در مرکز پلیس، از دو مرد به اتهام کلاهبرداری میلیونی شکایت کردند.

در تحقیق از این افراد نیز معلوم شد آنها در دام فروشندگان مجسمه‌های طلا گرفتار شده ومیلیون‌ها تومان پول خود را از دست داده‌اند.

دستگیری شیادها در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی تصریح کرد: با اطلاعات به‌دست آمده از این شاکیان و چهره‌نگاری رایانه‌ای، مشخص شد تصاویر دو مرد شیاد با دو متهمی که پلیس در تعقیبشان است، مطابقت دارد. به این ترتیب پاتوق‌های احتمالی متهمان فراری تحت‌نظر قرار گرفت تا سرانجام ردپای این افراد در استان اصفهان پیدا شد.

احمدی افزود: ماموران اداره آگاهی استان مرکزی روز سه‌شنبه دهم بهمن مخفیگاه متهمان را که خانه‌ای در اصفهان بود، شناسایی و با هماهنگی قضایی هر دو شیاد را دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی، به کلاهبرداری از شهروندان اراکی اعتراف کردند.

اعتراف متهمان

یکی از متهمان درباره نحوه کلاهبرداری از مردم، گفت او و همدستش با تهیه مجسمه‌های قلابی و ادعای این ‌که مجسمه‌ها طلا هستند، مردم را فریب داده و پیش از معامله هم چند نمونه مجسمه طلا را به خریداران نشان می‌دادند که با این شیوه تاکنون حدود 261 میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند.

رییس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: هر دو متهم پس از اعتراف به کلاهبرداری‌های متعدد از شهروندان اراکی، با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از متهمان برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد. افرادی که در دام این کلاهبرداران گرفتار شده‌اند، می‌توانند با حضور در اداره آگاهی استان مرکزی از آنها شکایت کنند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
مرد شياد چند بار هم به عنوان دندانپزشک متخصص در سمينارها سخنراني کرده بود

مرد شياد با جعل عنوان مسئول خريد اداره ها و مهندس راهسازي مردم را نقره داغ کرده بود

متهم با راه‌اندازي سايت اينترنتي، مشتريان خود را به دام مي‌انداخت

مرد شياد با چک هاي همسرش، کلاهبرداري هاي گسترده انجام داده است

متهم تحت تعقيب، صدها ميليون تومان به بهانه سرمايه گذاري در پروژه منوريل کلاهبرداري کرده است