جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 24 آبان 1397 / 06 ربيع الأول 1440 / a 15 Nov 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 10:05
شماره خبر: 100771330705
بازهم گلريزان طالقاني
جام جم آنلاين: ورزشی‌ها می‌خواهند یک روز به یادماندنی دیگر را رقم بزنند؛ یک روز انسانی، درست مثل 9 سال پیش که جلوی در ورزشگاه پیر تهران ـ شیرودی ـ برای مردم بم انسانیت را معنی کردند، حالا قرار است روز بیست و سوم بهمن برای قهرمانان گرفتار، گلریزانی ترتیب دهند تا بار دیگر مرام پهلوانی را جلایی دوباره بزنند.

فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی و زورخانه‌ای بانی این سنت حسنه است. فدراسیونی که در راس آن محمدرضا طالقانی یعنی همان فردی که نقش اصلی را برای گلریزان بم ایفا کرد، حالا می‌خواهد یاریگر قهرمانانی باشد که هر یک به نوعی در بستر بیماری و گرفتاری مالی به سر می‌برند.

هر چه هست قرار است تنی چند از نامداران ورزش از جمله علیرضا سلیمانی، علی پروین، امیررضا خادم، علیرضا دبیر، امیر قلعه‌نویی، علی کریمی و علی دایی در این مراسم حضور داشته باشند و دوشادوش محمدرضا طالقانی کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کنند تا مرهمی باشند بر زخم آنهایی که گرفتارند، اما همچنان دلخوش به همه خیران و پهلوانانی هستند که هرگز آنها را فراموش نمی‌کنند.

دیروز وقتی امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال در ورزشگاه شیرودی این خبر را به من داد، ناخودآگاه یاد زلزله بم افتادم و آن روز که خود قلعه‌نویی مثل اکثر قریب به اتفاق نامداران ورزش و هنرمندان در این ورزشگاه با جوش و خروش خود همه را حیرت‌زده کردند؛ باید به همه خیرانی که چه بی سر و صدا و چه ناگزیر و برای الگوسازی علنی دست به چنین کارهای می‌زنند، دست مریزاد گفت.

اما همه این قهرمانان ما مگر چند نفر هستند؟ به قول علی دایی اگر او همه زندگی خود را به حراج بگذارد، بازهم نمی‌تواند پاسخگوی انبوه درخواست‌های ماهانه مردم گرفتار باشد.

پس چه خوب است در این روز همه آنهایی که دارا هستند و همه آنهایی که مثل طبقه کارمند روزی بخور و نمیری دارند، به سهم خود در این مراسم شرکت کرده و یاریگر قهرمانان گرفتارمان باشیم؛کار خوبی که هیچ وقت نباید آن را فراموش کرد. آخر مگر می‌شود انسانیت را به فراموشی سپرد؟

امید توفیقی ‌-‌ گروه ورزش


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):