جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 11:46
شماره خبر: 100771334320
جشنواره تجسمي فجر
آثار هنرمندان ايران و 54 کشور
جام جم آنلاين: پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر از شنبه چهاردهم بهمن در موزه هنرهای معاصر آغاز می‌شود و امسال در کنار هنرمندان داخلی، آثار 172 هنرمند خارجی از 54 کشور جهان در جشنواره حضور دارد، همچنین قرار است در این دوره بزرگداشت زنده‌یاد محمود جوادی‌پور، رییس افتخاری دوره‌های قبلی جشنواره هم برگزار ‌شود.

به گزارش جام‌جم، نشست خبری پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر روز گذشته با حضور اصغر امیرنیا سرپرست مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس میرهاشمی دبیرکل و مسعود زنده‌روح کرمانی دبیر هنری برگزار شد.

میرهاشمی در این نشست خبری آماری از جشنواره ارائه داد و گفت: در بخش عکاسی 77 اثر، در رشته نقاشی 36 اثر،‌ در رشته گرافیک 61 اثر ، در رشته کاریکاتور 118 اثر و در رشته تصویرسازی 48 اثر برای مرحله نهایی جشنواره انتخاب شد.

دبیرکل جشنواره تجسمی فجر اضافه کرد: در رشته خوشنویسی 199 اثر ، در رشته نگارگری 72 اثر، در رشته مجسمه 25 اثر و در رشته سرامیک 28 اثر مورد انتخاب قرار گرفت.

میرهاشمی درباره بخش بین‌الملل جشنواره نیز گفت: سه رشته عکاسی، گرافیک‌ و کاریکاتور به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود که در آن 172 هنرمند از 54 کشور شرکت داشتند.

در ادامه، دبیرکل پنجمین دوره جشنواره تجسمی فجر درباره موضوعات و گرایشات این دوره گفت: امسال موضوع پیامبر اکرم(ص) را به عنوان موضوع ویژه جشنواره انتخاب کردیم که سرانجام 130 اثر در این بخش به نمایش درمی‌آید.

میرهاشمی همچنین از بزرگداشت زنده‌یاد محمود جوادی‌پور در این دوره خبر داد و افزود: از آنجا که زنده‌یاد جوادی‌پور در چند دوره جشنواره ریاست افتخاری را به‌عهده داشت و در بخش نقاشی نیز معمولا به عنوان دبیر در کنار گروه حضور داشت، تصمیم گرفتیم همزمان با نمایش بخشی از آثارش در یکی از گالری‌های موزه هنرهای معاصر تهران به برپایی نکوداشتی برای وی اقدام کنیم.

عبدالرحیم سیاه کارزاده دبیر اجرایی جشنواره نیز درباره حضور استان‌ها در این دوره گفت:10 استان البرز، خراسان جنوبی‌، خوزستان‌، سمنان‌، همدان‌، مرکزی‌، کهگیلویه و بویراحمد‌، کرمان‌، لرستان‌، گلستان‌ و جزیره قشم‌ به صورت همزمان با تهران آثار بخش عکس‌، پوستر‌، کاریکاتور و تصویرسازی را میزبانی می‌کنند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: