جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 28 دي 1397 / 11 جمادي الأول 1440 / a 18 Jan 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 12:03
شماره خبر: 100771334884
سردار رحيم صفوي:
دانشگاه دريانوردي چابهار درزمينه خودکفايي نيروهاي متخصص نقش مهمي دارد
جام جم آنلاين: دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به توانمندی های نیروهای متخصص دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در حوزه های دریایی و علوم مورد نیاز صنعت دریانوردی گفت: با تداوم این روند، در آینده نزدیک در بسیاری از موارد نیاز صنعت دریانوردی به خودکفایی دست خواهیم یافت.

سردار سرلشکر سید یحیی رحیم‌ صفوی عصر چهارشنبه در سفر به شهر بندری چابهار از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی به عنوان قطب دریانوردی ایران دیدن کرد و اظهار داشت: با وجود نیروهای متخصص در این دانشگاه در آینده نزدیک در بسیاری از موارد نیاز صنعت دریانوردی به خودکفایی دست خواهیم یافت و این دانشگاه در رسیدن به این مهم می تواند نقش پررنگ و هدفمندی را ایفا کند.

وی از نزدیک با بسیاری از توانمندی های علمی و تخصصی واحدهای آزمایشگاهی، کارگاه های دریایی و دیگر واحدهای این دانشگاه آشنا شد و افزود: با توجه به تحریم های جهان غرب بر ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید در راستای رسیدن به خودکفایی علمی و صنعتی با همه توان گام برداریم تا بتوانیم تحریم ها را با نبوغ و توانمندی های جوانان متخصص ایرانی شکسته و در جهاد مقدس علمی به اهداف تعیین شده دست یابیم.

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نیز این بازدید ضمن بیان توانمندی های رو به رشد این دانشگاه در صنعت دریانوری بیان داشت: نیروهای متخصص این دانشگاه امروز به حدی در بومی سازی برخی از فناوری های جدید پیشرفت کرده اند که در آینده نزدیک می توانیم این دستاوردهای پیشرفته که محصول تلاش جوانان ایرانی می باشد را معرفی کنیم.

امین بهزاد مهر گفت: دستیابی به فناوری های نوین و بومی کردن این فناوری ها توسط متخصصان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار می تواند بسیاری از معادلات در تحریم های دریایی را با شکست همراه کرده و آغازی بر ایجاد بومی سازی صنعت دریایی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری ایران باشد. (مهر)
 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

کمي از سياست