جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 12:28
شماره خبر: 100771341386
ساماندهي کودکان کار و خيابان
جام جم آنلاين: رضایی مدیر مرکز خدمات اجتماعی و اداره آسیب های اجتماعی از آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به منظور پیش گیری و کاهش آسیب های اجتماعی و ساماندهی کودکان کار در منطقه 16 خبرداد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 16 رضایی گفت: مسئله کودکان کار به عنوان پدیده‌ای در حال تحول و شناسایی همه جانبه این کودکان و نیازسنجی اولیه آنها سبب ارائه راهکارهای مداخله گرایانه و پیشگیرانه ، براساس ویژگی‌ها و نیازمندی های مختلف این کودکان خواهد شد به همین منظور مرکز خدمات اجتماعی منطقه اقدام به ساماندهی کودکان کار و خیابان برای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در این گروه نموده است و بر همین اساس از دی ماه 91 فعالیت خود را در سطح منطقه 16 در زمینه اجرای طرح فوق آغاز نموده است.

وی افزود: در این طرح مرکز خدمات اجتماعی با همکاری مؤسسه طرف قرارداد از آغاز فعالیت خدمات ذیل را در خصوص ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرا نموده است که جامعه هدف آن ساماندهی کودکان  در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی شامل: کودکان کارو خیابان- کودکان آزاردیده- کودکان در شرایط دشوار و حاشیه نشین-کودکان بازمانده از تحصیل-کودکان خانه گریز -کودکان متکدی - کودکان بی سرپرست و بد سرپرست است .

رضایی مهمترین اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای این طرح را اطلاع رسانی وآگاه سازی شهروندان در سطح منطقه (نصب بنر و پوستر، بروشور ) ،برگزاری جلسات جهت همکاری و تعامل با سازمان ها و مراکز ،شناسایی کودکان کار خیابان ، بازدید از محل زندگی آنها،بررسی مشکلات آنها با انجام خدمات مشاوره ای و معاینات پزشکی وتوانمند سازی کودکان کار خیابان و توانمند سازی خانواده کودکان گروه هدف عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان بعد هماهنگی های لازم با اداره زیباسازی و معاونت اجتماعی منطقه درخصوص اطلاع رسانی شهروندان منطقه اقدام به نصب بنر در میادین منطقه 16 گردید و با سازمان ها و ادارات منطقه 16 (کلانتری ها ، بهزیستی ها، کمیته امداد ، آموزش و پرورش و ... ) جهت همکاری و تعامل با مجری طرح ویژه کودکان کار و خیابان مکاتبه شده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: