جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 15:01
شماره خبر: 100771347922
فرمانده ناجا خبر داد:
کشف 67 درصدي جرائم مجازي
جام جم آنلاين: فرمانده نیروی انتظامی کشورمان گفت: امروز با کسب کشف 67 درصدی در جرائم مجازی، بالاترین رکوردهای دنیا را بدست آورده ایم، اما هنوز در ابتدای راه هستیم و لازم است تا تلاش خود را در این حوزه تسریع دهیم.

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: هدف از سفر به استان بوشهر، بازدید و ارزیابی آمادگی عملیاتی فرماندهی و واحدهای انتظامی این استان با توجه به نزدیک شدن به آستانه نوروز و انتخابات آینده بود.

وی افزود: خوشبختانه شاخص ها نسبت به سفر قبلی ام که به این استان دو سال قبل داشتم، ارتقای قابل توجهی داشته و از حیث نیروی انسانی، آموزش، تجهیزات، خودرو و وسایل ارتباطی، شرایط ما در این استان بسیار مناسب است.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه در حوزه عملیاتی نیز موفقیت های بسیار چشمگیری را در استان شاهدیم، تصریح کرد: در بازدید قبلی، نگرانی در این استان در خصوص سرقت های مسلحانه و گروگانگیری بود اما تلاش بسیار خوب همکارانم در این استان و با پیگیری سریع و برخورد قاطع با جنایتکاران و مجرمان، امروز شاهد شرایط مطلوب امنیتی در این استان هستیم.

فرمانده ناجا با اشاره به کاهش جرائم خشن و همچنین انواع جرائم در این استان نسبت به سال گذشته، تصریح کرد: می توانیم بگوییم استان بوشهر با وقوع روزی کمتراز 10 فقره سرقت امروز یکی از کم جرم ترین و امن ترین استان های کشور است. از طرف دیگر حمایت های استاندار و شورای تامین، سرعت و قاطعیت دستگاه قضایی و همکاری دیگر نهادهای امنیتی موجب شده تا خوشبختانه استان بوشهر امنیت مثال زدنی داشته باشد.

به گفته این مقام انتظامی، با توجه به افزایش سفرها به این استان، شاهد کاهش تصادفات در آن هستیم بنابراین شرایط مطلوبی را نیز در ایام نوروز در این استان مسافر پذیر شاهد خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر الویت های اول نیروی انتظامی در برخورد با جرائم، اظهارداشت: یکی از الویت های ما، جرائم خشن و جنایی است که موجب وحشت و نگرانی جامعه می شود مانند زورگیری، شرارت، تجاوز به عنف، آدم ربایی، گروگانگیری و سرقت های مسلح که با تمرکز در هریک از این جرائم، با سرعت موفق به کشف آنها شده ایم بطوریکه قدرت کشف ما در این جرائم بیش از 95 درصد می باشد که در دنیا کم نظیر است.

وی با اعلام اینکه جرائم مجازی از دیگر الویت های پلیس می باشد، اذعان داشت: کشور ما با انبوه کاربران در فضای مجازی، شاهد افزایش جرم در این فضا می باشد، بنابراین بلافاصله پلیس فتا را ایجاد کردیم و هم اکنون پیشرفت های بسیار زیادی در این پلیس شاهدیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشورمان یادآور شد: امروز با کسب کشف 67 درصدی در جرائم مجازی، بالاترین رکوردهای دنیا را بدست آورده ایم، اما هنوز در ابتدای راه هستیم و لازم است تا تلاش خود را در این حوزه تسریع دهیم.

وی الویت های دیگر پلیس را مبارزه با قاچاق سوخت و کالا دانست و افزود:همانطور که امروز شاهدیم، به دلیل تفاوت قیمت سوخت بین کشورما و همسایگانمان، شاهد افزایش این نوع قاچاق هستیم که آسیب فراوانی را نیز به اقتصاد کشورمان وارد می کند‎‏؛ البته در این حوزه بسیار جدی می باشیم.

این مقام انتظامی افزود: مبارزه با مواد مخدر، جرائم اقتصادی و قاچاق کالا نیز الویت های دیگر ما می باشند که در راستای مبارزه با این جرائم نیز اقدام به تقویت مرزبانی و دریابانی کرده ایم.

به گفته سردار احمدی مقدم، با شکل گرفتن جرائم جدید، نیروی انتظامی براساس نیازهای جدید، تشکیل پلیس ها ی تخصصی را نیز آغاز کرد تا متناسب با حوزه های جدید جرم، ساختارهای تخصصی مورد نیاز را ایجاد کند که آخرین اقدام نیروی انتظامی تشکیل پلیس فتا بود.

فرمانده نیروی انتظامی کشورمان تاکید کرد: نیروی انتظامی در جهت حرفه ای شدن ساختارها، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز را تدارک می بیند.  


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
انسداد مرزها ،