جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 15:00
شماره خبر: 100771349698
مبارزه با فساد اراده جدي دستگاه قضايي
جام جم آنلاين: معاون اول قوه قضائیه گفت: در دستگاه قضایی مصمم هستیم با هر گونه فساد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آنچه جامعه را تهدید می کند با جدیت و قاطعیت مبارزه کنیم.

ظهر پنجشنبه در مراسمی با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه و دادستان ویژه روحانیت کل کشور، آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، احمد عجم استاندار، جمال انصاری رییس کل دادگستری استان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی دادستان عمومی و انقلاب قزوین، سردار جعفری نسب فرمانده انتظامی استان، ساختمان جدید دادگاه ویژه روحانیت استان قزوین افتتاح شد.

معاون اول قوه قضائیه سپس در همایش بزرگ طلایه داران فجر انقلاب که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

حجت الاسلام رئیسی گفت: در جامعه اسلامی باید دین در همه ابعاد زندگی انسانها پیاده شود تا شاهد آرامش معنوی در میان مردم باشیم.

وی افزود: ائمه معصومین(ع)، روحانیون و علما همواره در طول تاریخ با ظلم، فساد و انحراف فکری مبارزه کرده اند و در هدایت انسان ها نقش مهمی داشته اند.

دادستان دادگاه ویژه روحانیت کل کشور اظهارداشت: استراتژی روحانیت مبارزه عملی با فساد و انحراف بوده و در پیروزی انقلاب و شرایط کنونی نیز نقش این گروه در صیانت از ارزش های انکارناپذیر است.

معاون اول قوه قضائیه با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، تصریح کرد: امام راحل با تسخیر دلها توانست زمینه فروپاشی رژیم ستمشاهی را در کشور فراهم کند و این نعمت الهی باید توسط علما و روحانیون بخوبی صیانت و حفظ و به آیندگان سپرده شود.

حجت الاسلام رئیسی یادآورشد: امروز علما و روحانیون در سنگر دفاع از دین و ارزشهای الهی و مبارزه با زشتی ها و نظام سلطه جهانی پیشگام هستند و نقش موثری ایفا می کنند.

نظام سلطه از ایران احساس خطر می کند

این مسوول قضایی همچنین با بیان جایگاه نظام اسلامی، تصریح کرد: نظام سلطه امروز تنها جریانی که احساس می کند در مقابلش ایستاده و نقشه هایش در منطقه را با شکست مواجه کرده ایران اسلامی است لذا همه توان خود را برای مقابله با نظام اسلامی بکار گرفته است.

وی افزود: تمام بلاها و مشکلات تحمیلی امروز از جمله محاصره اقتصادی، تحریم، فتنه و تفرقه برای مقابله با ایرانی است که منافع استکبار را در اقصی نقاط جهان به خطر انداخته است.

معاون اول قوه قضاییه یادآورشد: دشمن در دهه اول تلاش کرد تا انقلاب شکل نگیرد که نتوانستند لذا در دهه دوم تصمیم گرفتند مانع تثبیت آن شوند و دهه سوم تلاش شد تا انقلاب در محدوده جغرافیایی ایران متوقف شود و پیام استقلال خواهی، آزادی خواهی و اسلام خواهی ایران به سایر کشورها منتقل نشود که در همه این مراحل شکست خوردند و ناامید شدند.

دادستان دادگاه ویژه روحانیت کل کشور اظهارداشت: در دهه چهارم شاهد بیداری اسلامی با الهام از انقلاب اسلامی هستیم که این حرکت عظیم با تلاش علما و روحانیون حاصل شده و در شرایط کنونی حفظ و صیانت از این دستاورد ارزشمند برعهده روحانیت است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: جریان اسلام ناب محمدی امروز در مقابل استکبار ایستاده است و رسالت سنگینی در حفظ انقلاب، روشنگری، بصیرت افزایی، سنگربانی از ارزشهای دینی، حفظ اندیشه های ناب اسلامی بر عهده روحانیت آگاه و بصیر کشور است.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: امروز همه کانال های تلویزیونی و رسانه های استکباری علیه اسلام خواهی بسیج شده اند و با تغذیه نامناسب تلاش می کنند با رشد جریان های انحرافی و معرفی عرفان های کاذب، ایجاد فتنه، فشارهای اقتصادی از رشد جوانان مومن و مذهبی ما جلوگیری کنند که روحانیت وظیفه دارد این توطئه را افشا کند.

این مسئول قضایی اظهارداشت: دستگاه قضایی مصمم است با هر گونه فساد در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آنچه جامعه را تهدید می کند و امنیت مردم را به مخاطره می اندازد با قاطعیت مبارزه کند.

دادستان دادگاه ویژه روحانیت کل کشور افزود: اجازه نخواهیم داد که فساد در جامعه لانه کند و اراده نظام آن است که از بروز فساد در کشور با جدیت جلوگیری کند. (مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
آيت‌الله آملي لاريجاني: