جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 15:00
شماره خبر: 100771350331
ورود 7 فروند هواپيما تا پايان سال
جام جم آنلاين: رییس سازمان هواپیمایی کشوری از ورود بیش از هفت فروند هواپیما تا پایان سال جاری خبر داد.

حمیدرضا پهلوانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تنها شرط تامین صندلی تامین منابع ارزی شرکت ها است، گفت: اگر شرکت ها بتوانند این منابع ارزی را تامین کنند دریک پروسه کمتر از یکماه شاهد افزایش دو درصدی تعداد صندلی هستیم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه بیش از هفت فروند تا پایان سال به کشور وارد می شود، تصریح کرد: در دو ماهه اخیر تلاش داشتیم که زمینه های لازم را برای ایجاد فضا برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این یک سیاست کلان است که نیاز به هماهنگی میان قوه مجریه و مقننه دارد، اظهار داشت: افزایش قیمت بلیت هواپیما یکی از تصمیماتی بوده است که به دنبال قیمت سوخت انجام گرفت و باید اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما در حال حرکت به سمت آزادسازی نرخ بلیت هستیم اما اینکه چه زمانی این اتفاق می افتد به هماهنگی دو قوه مجریه و مقننه مربوط است.

پهلوانی در خصوص بدهی ایرلاین ها، اظهار داشت: بدهکاری شرکت ها به دلیل استنباطی است که از بخش های مختلف برای این صنعت شده است که نیاز به یک هماهنگی دارد تا بخشنامه ها بصورت مدون و یکنواحت اجرایی شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برگزاری جلسه مشترک بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و کلیه مدیران ایرلاین ها و سازمان، تصریح کرد: در این جلسات به دنبال اجرای سیاستی هستیم تا بدهی شرکت های هواپیمایی پرداخت شده و  یا کاهش یابد.

وی در خصوص اقتصادی شدن فرودگاه ها، اظهارداشت: در حال حاضر سه فرودگاه اقتصادی کشور منبع اقتصادی مناسبی برای تامین هزینه های دیگر فرودگاه ها هستند و خوراک اقتصادی برای فرودگاه های دیگر به شمار می روند که از قبل هم این شیوه بوده است.

پهلوانی تصریح کرد: فرودگاه های بین المللی تامین منبع فرودگاه های دیگر را انجام می دهند ضمن انکه شرکت های منفعل هم باید در تامین بدهی خود به شرکت فرودگاه ها بهتر عمل کنند.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

طي 4 ماه اخير 10 فروند هواپيما در انواع مختلف وارد کشور شده است

وزير راه و شهرسازي: