جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 15:45
شماره خبر: 100771352999
شماره گذاري خودروهاي با مصرف سوخت يورو 2 ؛ ممنوع
جام جم آنلاين: قائم مقام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : شماره گذاری خودروهای مصرف کننده سوخت یورو 2 از سال 92 ممنوع است.

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ محمدعلی شاعری امروز در ساری گفت: براساس قانون نیروی انتظامی از سال 92 نباید خودروهای مصرف کننده سوخت یورو 2 را شماره گذاری کند.

وی با اشاره به لزوم افزایش استاندارد و کیفیت بنزین پالایشگاههای کشور گفت: 13 و نیم میلیارد دلار برای ارتقاء استاندارد 4 پالایشگاه اختصاص یافته است.

شاعری افزود: تا پایان امسال بنزین با استاندارد یورو 4 در 4 پالایشگاه تولید و در کشور توزیع خواهد شد.

قائم مقام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور همچنین بر لزوم افزایش استاندارد خودروها اشاره کرد و گفت: شرکت های خودروسازی نیز موظف شده اند که از سال آینده خودروهای با استاندارد یورو4 تولید و عرضه کنند.

محمد علی شاعری با بیان اینکه37 درصد انرژی کشور در بخش خانگی مصرف می شود از تدوین استاندارد آلایندگی در این بخش خبر داد و گفت: با ابلاغ این مصوبه تا پایان امسال از سوی دولت سازندگان خانه‌ها پیش از دریافت مجوز باید استاندارد آلایندگی یا برچسب انرژی در بخشهای سرمایشی، گرمایشی و موتورخانه از شهرداریها دریافت کنند.

شاعری همچنین از افزایش 10 تا 20 درصدی جریمه صید و شکار غیرمجاز در کشور خبر داد و گفت: این مصوبه از سال 92 اجرا می شود.

قائم مقام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به مشکلات زیست محیطی دریای مازندران گفت روزانه 150 میلیون متر مکعب فاضلاب شهری و 60 هزار متر مکعب فاضلاب صنعتی و 3 هزار تن زباله تهدیداتی جدی برای محیط زیست مازندران است.

شاعری با بیان اینکه توسعه صنعتی باید همگام با حفاظت از محیط زیست باشد گفت: از سال 89 تاکنون شماره کارگاههای صنعتی آلاینده کشور با 30 درصد کاهش از 4 هزار و 157 کارگاه به 2 هزار و 900 کارگاه در سال 90 رسید.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):