جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 14:00
شماره خبر: 100771433442
رييس جمهور اعلام کرد:
تحول در آموزش و پرورش برنامه ملي
جام جم آنلاين: رییس جمهور تحول در نظام آموزش و پرورش را برنامه ای ملی و بنیادی دانست و با تاکید بر اینکه صیانت از کرامت، حقیقت و کمال انسانها یک مأموریت همگانی است، اظهار داشت: یقین دارم ملت ایران با راهی که امام و شهدا پیش روی آنها باز کرده اند و با عشقی که این ملت به خدا، پیامبر، اهل بیت(ع) و کمال و معنویت دارد همه موانع را پشت سر خواهد گذاشت و به فضل الهی فجر سی و چهارم انقلاب اسلامی طلیعه اتفاقی عظیم در جامعه بشری خواهد بود.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد ظهر امروز در آیین بهره برداری همزمان از 680 پروژه آموزشی، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور با بیان اینکه امروز در همه جا سخن از ساختن، پیشرفت و تلاش برای برپایی حیات طیبه است، گفت: انسان برای رسیدن به بزرگی، کرامت، عظمت، رسیدن به خدا و حیات طیبه خلق شده و همه این ارزشهای الهی و عدالت مربوط به انسان بوده و در دل و اندیشه او جای دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش کانون ساختن انسانها و موجب گشوده شدن راه برای انتقال آنان به حیاتی طیبه است، گفت: برای اینکه بتوانیم به این مقصود در آموزش و پرورش دست پیدا کنیم باید نسبت به چهار عامل توجه داشته باشیم که یکی از آنها رعایت احترام و کرامت افراد است.

رییس جمهور با بیان اینکه خداوند انسان را عزیز آفریده و کرامت انسان را دارای ارزشی بالا دانسته است، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا کودکان، نوجوانان و جوانانی که در آموزش و پرورش وارد می‌شوند، احساس کرامت و احترام کنند و این باید در جهات مختلف از جمله طراحی فضای آموزشی، نظام و رفتار آموزشی جلوه داشته باشد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه اگر کسی بطور حقیقی احساس کرامت و عزت نکند، حرکتی رو به جلو نخواهد داشت، تصریح کرد: اگر احترام اجتماعی افراد حفظ نشود هیچ پایبندی برای رعایت هنجارهای اجتماعی از سوی آنان وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه تحقیر افراد نوعی مجازات بوده و اینطور نیست که به راحتی بتوان شخص یا گروهی را مورد تمسخر قرار داد، خاطرنشان کرد: کسی که احساس عزت و کرامت داشته باشد هرگز به پستی تن نخواهد داد.

رییس جمهور اظهار داشت: باید در آموزش و پرورش راهی گشوده شود تا هنگامی که فرزندان ملت ایران به این مجموعه وارد می‌شوند قله‌های علم بشری را هدف‌گیری کنند؛ چرا که ایران سرزمین علم، دانش، پایه‌گذاران علم بشری و مردانی است که با اتصال به آسمان و پیامبر، دروازه های علم را به سوی بشریت باز کردند.

وی از ایمان به عنوان سومین عامل برای دستیابی به اهداف متعالی در آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: ایمان به انسان هویت و معنا می‌بخشد در حالی که انسان غیرمومن به خدا و ارزشهای الهی، ساقط شده از هستی است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه فضای آموزش و پرورش باید کانون جوشان ایمان ناب باشد و این تنها نباید در ظاهر و پوسته که برخی اصرار به تحمیل آن دارند انجام شود، تصریح کرد: باید حقیقت ایمان، عدالت، امامت، معاد، نبوت و کمال انسان در نظام آموزشی ما وجود داشته باشد.

رییس جمهور عشق و محبت را از دیگر لازمه‌های رسیدن به مقاصد الهی و متعالی در آموزش و پرورش دانست و گفت: عالم جلوه رحمت خدا بوده و پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) با وجودی سرشار از عشق به مردم، رحمتی برای بشریت هستند.

وی با بیان اینکه در نظام آموزش و پرورش فرزندان ملت ایران باید مشقِ عشق و محبت کنند تا دیگران را دوست داشته و بتوانند افرادی اجتماعی باشند، گفت: اگر ساختن مدارس نیز با عشق و محبت انجام شده و تنها به عنوان تکلیف اداری به آن نگاه نشود، اثرات بسیار مثبتی در ایجاد فضای پرمحبت خواهد داشت.

رییس جمهور ادامه داد: حضور خیرین بی نام و نشان مدرسه‌ساز در این عرصه دارای اهمیت و ارزش بالایی است.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: باید بهترین مدارس و ساختمانها در اختیار آموزش و پرورش بوده و امکانات و تجهیزات بسیار خوبی در آن به کار گرفته شود تا دانش آموزان و فرزندان ملت ایران احساس کرامت و عزت داشته و معلمان و فرهنگیان عزیز که پیشگامان عشق و ایمان در جامعه هستند محبت ، عشق، عدالت و ایمان را در کام آنان بگذارند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه تحول در نظام آموزش و پرورش یک برنامه ملی و بنیادی است، گفت: در این راستا همه دلسوزان، اندیشمندان، اساتید، خیرین، ملت ایران و رسانه‌ها باید بسیج شوند؛ چرا که در دنیای امروز که همه شیاطین علیه انسانیت و بشریت بسیج شده‌اند صیانت از کرامت، حقیقت و کمال انسان یک مأموریت همگانی است.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: اگر همه در راستای تحول نظام آموزش و پرورش متمرکز شویم و بتوانیم ساختاری مناسب که موجب عزت و کرامت دانش آموزان و فرهنگیان شود ایجاد کنیم آینده تضمین خواهد بود.

رییس جمهور با تقدیر از همه دلسوزان و تلاش‌گران در نظام آموزش و پرورش کشور گفت: هیج عملی از انسان جز کاری که برای اعتلا و ساختن انسانها انجام می‌شود باقی نخواهد ماند.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز حرکت ملت ایران، دشمنان زیادی داشته و همه شیاطین علیه این حرکت بسیج شده‌اند، گفت: آنها می‌دانند که اگر ملتی بتواند زنجیرهای اسارت را پاره کرده و آزاد باشد دیگر جایی برای به اسارت گرفتن ملت‌ها وجود نخواهد داشت از این رو با حرکت رو به رشد ملت ایران مخالفت کرده و از آن جلوگیری می کنند.

پیش از سخنان رییس جمهور حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش، رییس سازمان توسعه و نوسازی مدارس گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص نوسازی، تجهیز و ساخت مدارس جدید در کشور ارائه کردند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
حاجي بابايي در نماز جمعه تهران اعلام کرد: