جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 14:33
شماره خبر: 100771435450
خطيب جمعه تهران تاکيد کرد:
حل مشکلات مردم با تلاش دولت و مجلس
جام جم آنلاين: خطیب جمعه تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: از مسئولان تقاضا دارم که به مشکلات رسیدگی کنند. مسئله اصلی کشور رفع مشکلات مردم است و مشکل اقتصادی ، گرانی ، بیکاری و افزایش قیمت ارز و طلا با تلاش دولت و مجلس حل شود.وی تاکید کرد:مسئله اصلی کشور رفع مشکلات مردم است. مردم ولی نعمت اند . یادگاران و معشوقان امام راحل هستند و شهید داده اند.

حجت الاسلام کاظم  صدیقی امام جمعه موقت تهران  در نماز جمعه این هفته که در مصلای امام خمینی برگزار شد با اشاره به ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شرایط کشور پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت: رکود، عقب گرد، وابستگی تمام عیار، تحقیر جهانی و یاس عمومی در جامعه آن روز حاکم بود.

وی اضافه کرد: پیش از انقلاب فساد بیداد می کرد و حکومت مروج آن بود و فحشاء عملا آزاد بود و پرچمداران فحشا مالیات می دادند تا جوانان را به فساد بکشانند و شاه در برابر مردم استبدادگر ، زورگو و موجود خطرناکی بود که مردم در خانه هم از سیطره ماموران او در امان نبودند و از سایه خود نیز می ترسیدند و جرات از همه سلب شده بود.

خطیب جمعه تهران به شرایط بین المللی ایران پیش از انقلاب اشاره داشت و گفت: شرق و غرب از ایران باج می گرفتند و آمریکایی ها حق توحش می گرفتند و دراین شرایط خدا یک عالم فقیه ، شجاع، دلسوز و روشن بین را برانگیخت که ندای آزادی و وا اسلاما سر داد و امام در شعار و عمل اثبات کرد می توان حکومتی بر مبنای دین استوار کرد.

امام جمعه موقت تهران ایجاد حکومتی دینی را ارمغان امام برای مردم دانست و تصریح کرد: دانشمندان اکنون رسالت عظیمی ایفا می کنند. ماهواره فجر با امتیازات جدید از طریق دانشمندان به زودی به آسمان پرتاب خواهد شد که اینها از افتخارات ایران بعد از انقلاب است.

حجت الاسلام  صدیقی در رابطه با  دیگر  ارمغان های امام برای مردم ایران گفت: امام حکومتی  منبعث از مردم ایجاد کرد و امام بر دلها حکومت کرد و اعتبار دادن به مردم ارمغانی بود که بعد از انقلا ب ایجاد شد.

وی در خطبه دوم نماز جمعه نیز به هفته وحدت اشاره کرد و با بیان اینکه هفته وحدت از یادگارهای امام راحل است بیان داشت: وحدت وظیفه حساس و سرنوشت ساز است و بر اساس روایات تفرقه گناهی است بزرگ و حتی گفته شده فتنه در جامعه اسلامی از قتل هم بدتر است. بر این اساس هم افزایی و همصدایی و همیاری در جهان اسلام بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: یال و کوپال دنیای غرب ریخته و انگلیس و آمریکا دیگر آن اقتدار را ندارند و مشکلات آنها در ابعاد مختلف رو به فزونی است.

امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی حرف نو برای جهان داشته و راه جدیدی برای حکومت ارائه کرده که از قدیم آرزوی همه انسانها بوده است.

حجت الاسلام  صدیقی اضافه کرد: غرب شکست های بین المللی از انقلاب اسلامی ایران دریافت کرده و سیلی های محکمی به صورت آمریکا و ایادی اش زده شده که برای آنها سرگیجگی همیشگی ایجاد کرده و به همین دلیل برای مقابله با حرکت بالنده انقلاب برنامه ها دارند که در راس آن ایجاد اختلاف، فتنه و ایجاد اختلاف فرقه ای ، بدبینی بین مسلمانان و دامن زدن به جنگ داخلی با تعصبات و ساختن اسلام بدلی است که در این خصوص برادر کشی در عراق و افغانستان و سوریه را شاهدیم که نشان می دهد که دشمن از خود ما به ما ضربه می زند  و هزینه ای نمی کند چرا که چه کسانی که کشته می شوند و چه کسانی که می کشند مسلمان هستند.

وی به مسئله فلسطین اشاره کرد و گفت: برای اینکه فلسطین مسئله اصلی اسلام است و دشمن درجه یک مسلمانان ، آمریکا است همه باید با هم برادر باشیم و به ندای با هم بودن رهبر انقلاب لبیک بگوییم.

خطیب جمعه تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور نیز اظهار کرد: از مسئولان تقاضا دارم که به این مشکلات رسیدگی کنند. مسئله اصلی کشور رفع مشکلات مردم است. مردم ولی نعمت اند . یادگاران و معشوقان امام راحل هستند و شهید داده اند و وفاداری خود را در سی و چند سال گذشته به صورتی مثال زدنی نشان داده اند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مشکل اقتصادی ، گرانی ، بیکاری و افزایش قیمت ارز و طلا باید با تلاش دولت و مجلس حل شود و خدا نکند که برای اینکه این مسائل نادیده گرفته شود حرفهای اختلاف برانگیز مطرح شود.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
آيت‌الله صديقي:

اتکا به توان داخلي مي تواند به برون رفت از تحريم کمک کند