جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 15:38
شماره خبر: 100771439334
وزير آموزش و پرورش:
نتايج 40 سياست‌ 10 سال ديگر مشخص مي‌شود
جام جم آنلاين: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام جدید آموزشی تنها «۳ـ۳ـ۶» نیست، گفت: ۴۰ سیاست تحولی در آموزش و پرورش اجرا شده است که آثار آنها، ۱۰ سال دیگر مشخص می‌شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح همزمان 680 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی که امروز در مجتمع 9 دی واقع در منطقه 19 آموزش و پرورش تهران برگزار شد، خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: یکی از افتخارات دولت شما، تحول بنیادین است که هشت ماه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان برنامه تحول بنیادین ارائه کردید و 22 جلسه بررسی کارشناسی شد.

وی با بیان اینکه گفتمان آموزش و پرورش در کشور در حال تغییر است، افزود: بیشتر مراجعاتی که به بنده می‌شود، سخن از تحول بنیادین است.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: یکی از بخش‌هایی که در سند تحول بنیادین به آن توجه شده، مدرسه است و بحثی تحت عنوان حیات طیبه داریم.

وی با اشاره به وجود 9200 مجتمع آموزشی روستایی در کشور ادامه داد: کسی باورش نمی‌شد که مجتمع‌های روستایی موفق شود اما شاهد موفقیت‌های این مجتمع‌ها بودیم و حتی در زمان بحران مانند زلزله، نقش مدیران مجتمع بی‌بدیل بود.

وزیر آموزش و پرورش به شعار عدالت محوری رئیس‌جمهور اشاره کرد و نقش مجتمع‌های آموزشی روستایی را در جهت عدالت آموزشی ذکر کرد و افزود: در مجتمع‌های آموزشی 20 سیاست شکل می‌گیرد.

وی به مهندسی نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات ما در کشور، عدم مهندسی نیروی انسانی است؛ هر کسی باید تخصصی داشته باشد و بر اساس تخصص نیرو جذب شود؛ از محل مهندسی نیروی انسانی می‌توان نظام رتبه‌بندی معلمان و ده‌ها موضوع دیگر را حل کرد.

حاجی‌بابایی به مهندسی فضا اشاره کرد و ادامه داد: نمی‌توانیم همه مدارس کشور را از بالاترین امکانات برخوردار کنیم اما می‌توانیم مجتمع‌های آموزشی را به امکانات بالایی مجهز کنیم یعنی اگر به سمت مجتمع‌های آموزشی برویم، مشکل تجهیز امکانات مدارس حل می‌شود.

وی با بیان اینکه مهندسی منابع مالی از دیگر موارد است که اگر تعریف مناسبی نشود، خدمت‌رسانی به مردم سخت خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر نگاه به مدرسه و مدرسه‌سازی تغییر کرده است و مدارس جدید دارای آزمایشگاه، کارگاه و سالن اجتماعات و ورزشی هستند.(فارس)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
رييس جمهور اعلام کرد: