جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 16:37
شماره خبر: 100771442854
کرش در نشست خبري:
در بازي مقابل لبنان سردرد مي‌گيرم
جام جم آنلاين: سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص انتخاب 11 نفره اصلی و نیمکت نشینان برای بازی با لبنان گفت:‌ روز چهارشنبه سردرد شدیدی خواهم گرفت.

به گزارش روز جمعه جام‌جم آنلاین به نقل از سایت فدراسیون، کارلوس کرش در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه درخصوص برنامه‌های آماده سازی تیم ملی برای بازی با لبنان گفت: تمام تمرکز ما برای انجام تمرینات آماده سازی پیش از بازی با لبنان است.خوشبختانه تیم را به طور کامل در اختیار داریم و دژاگه، قوچان نژاد و شجاعی از دوم و سوم فوریه به جمع بازیکنان اضافه می‌شوند. در واقع بازی با لبنان اولین مسابقه ما در رقابت‌های مقدماتی جام ملتهای آسیا است اما چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که این بازی هم جزیی از برنامه‌های آماده سازی ما به منظور حضوری پرقدرت در رقابتهای مقدماتی جام جهانی است.

کرش در ادامه گفت: طبق روال تمام بازیها و اردوها، وظیفه ما متمرکز شدن روی برنامه‌های آماده سازی است.در واقع این هدف اصلی ما بوده که به خوبی آماده شویم. مسلما من و بازیکنان می‌توانیم بگوییم این یک بازی خاص برای ماست، چون در ذهن ما به صورت شفاف اتفاقات بازی با لبنان وجود دارد و با در ذهن داشتن آن اتفاقات سعی می‌کنیم در دیداری دوباره مقابل این تیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. اتفاقاتی که نه فقط درون بازی بلکه خارج از زمین بازی هم بود.

با ذهنیت کلی به برنامه لیگ، فعالیتهایمان را ادامه می دهیم

کرش در پاسخ به این سوال که با پایان یافتن مهلت 10 روزه سازمان لیگ و کادر فنی تیم ملی برای هماهنگ کردن برنامه مسابقات باشگاهی و اردوهای تیم ملی، اکنون چه توافقی صورت گرفته، گفت: ما در حال حاضر یک جواب از سازمان لیگ دریافت کردیم. البته اطلاعات جزیی و دقیق را هنوز نگرفتیم اما یک شکل کلی برای برنامه ریزی داریم و این را دریافت کردیم و طبق آن فعالیتهایمان را ادامه می دهیم.

عقاید هر فردی برای دعوت بازیکنان به تیم ملی متفاوت است

سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره واکنش رویانیان به فهرست جدید تیم ملی پرسیده بود، ابراز کرد: هر فردی می‌تواند درباره نفرات دعوت شده به تیم ملی عقیده و نظری داشته باشد. وقتی مربیان بازیکنان مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند همیشه فضا برای اظهارنظر افراد وجود دارد. یک دسته از افراد از این فهرست خوششان می‌آید و یک دسته هم مخالف آن هستند. ضمن اینکه وقتی مدیران عامل باشگاه‌ها مربی موردنظر خود را انتخاب می‌کنند، فضا برای اظهارنظر‌های مختلف باز است. به همین خاطر است که فوتبال بازی اظهارنظرها و عقاید مختلف است.

فقط یک دقیقه از مصاحبه ام انتشار داده شد

کارلوس کرش در خصوص جدل او و مربیان تیم های لیگ برتری گفت: من با یکی از همکاران شما به مدت 1 ساعت 30 دقیقه به گفت و گو پرداختم و از این مدت، فقط یک دقیقه مطالبم آن هم آنطور آن خبرنگار دوست داشت، انتشار داده شد. شما و دیگر دوستان رسانه‌ای هم به این موضوع آگاهید که در طول حضور دو ساله‌ام در ایران به هیچ عنوان راجع به لیگ صحبت نکردم. حتی بعضی وقتها بعضی از خبرنگاران از من ناراحت شدند که چرا درباره بازیهای لیگ اظهارنظر نمی‌کنم. من هیچ وقت راجع به بازی‌ها و همکاران خودم در لیگ اظهارنظر نمی‌کنم.

تمارض برای فوتبال خوب نیست

سرمربی تیم ملی درباره وجود تمارض در فوتبال گفت: من راجع به یک نوع اخلاق که به نفع فوتبال نیست حرف زده بودم. مصدومیت‌های نمایشی و تمارض و وقت کشی برای فوتبال خوب نیست. من این مسأله را آن روز گفتم و همین حالا هم تکرار می‌کنم. این موضوع همانطور که راجع به فوتبال ایران مصداق دارد در سایر کشورها هم ممکن است رخ دهد. اما مسلما برای فوتبال مفید نیست. بازی بعدی ما با لبنان است. در بازی قبلی که با این تیم داشتیم لبنانی‌ها 13 دقیقه و 48 ثانیه از وقت بازی را تلف کردند. آنها در آن بازی استاد تقلب و اجرای این کار بودند. داور هم در آن بازی با بازیکنان لبنان همکاری کرد. کاری که اصلا جوانمردانه نبود.

رقبای ما خارج از ایران هستند

سرمربی تیم ملی در ادامه گفت: رقبای ما خارج از ایران هستند و به مسائل بی هدفی که مطرح می شود نباید پرداخت. زمانی به شما گفتم که چی عاملی به قطر برای موفقیتش کمک می کند و اکنون این پاسخ را به شما م یدهم.تیم لبنان در چه محلی تمرین می کند؟ بازی دوستانه اش در کجا برگزار می شود؟ پس فراموش نکنید که ما چه مسئولیتی داریم.اگر ما یک دل و همدل باشیم و با غرور ایرانی پیش می رویم و بی شک موفق خواهیم بود. رقبای اصلی ما قطر و کره جنوبی و دیگر تیم‌ها هستند.رقیب من مدیر عاملان یا بازیکنان پرسولیس، استقلال و یا سپاهان نیستند. از شما رسانه‌ها میخواهم که تمرکز تیم ملی را با این مسائل بر هم نزده و برای پیروزی تیم ملی با ما همگام و متحد شوید.

نمی توان دو بازی را در یک زمان طراحی کرد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که چه استراتژی برای بازی با لبنان و قطر دارید گفت: برای من به عنوان سرمربی بازی آینده مهم است.ما نمی توانیم در یک زمان برای دو بازی برنامه ریزی کنیم.هر بازی در زمان خودش برنامه خاص خودش را دارد و ما باید با این طرز تفکر پیش رویم. ما باید جنگجویانه به میدان برویم و لبنان را شکست دهیم. من و بازیکنانم می دانیم که دیگر نتیجه یک بر صفر نتیجه مطلوبی برای ما نخواهد بود. برهمین اساس باید قدم به قدم برای موفقیت تیم ملی گام برداریم.

روز بازی مقابل لبنان سردرد می‌گیرم

سرمربی تیم ملی در خصوص انتخاب 11 نفره اصلی و نیمکت نشینان گفت: روز چهارشنبه سردرد شدیدی خواهم گرفت. مطمئنم انتخاب11 نفر اصلی خیلی سخت است و همینطور انتخاب نیمکت نشینان. از این مسأله بسیار خوشحالم چون تک تک بازیکنان تلاش خود را خواهند کرد تا موفق باشند.

وی در پاسخ به این سوال که نبود رحمتی به تیم ملی ضربه می زند گفت: ضمن تمام احترامی که به رحمتی دارم اما باید بگوئیم تیم ملی برای نفراتی است که هر لحظه و در هر شرایطی آماده جنگیدن هستند. دروازه‌بانانی که انتخاب کرده‌اند کاملا آماده بوده و به آنها اعتماد دارم.

کرش در خصوص عدم دعوت رضا حقیقی گفت: نگران نباشید. من اولین نفری بودم که این بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کردم. من نمی‌توانم برای یک پست از 7 بازیکن دعوت کنم.در پست هافبک‌ها نکونام،جباری، تیموریان و ابراهیمی وجود دارند.

برای شکست لبنان تمام تلاشمان را می‌کنیم

وی در پاسخ به این سوال که آیا در تهران لبنان را شکست می دهید گفت: بله.من کاملا به این موضوع اعتماد دارم و هدفم شکست این تیم است. ما به لبنان نرفته بودیم تا یک امتیاز بگیریم و همانطور که قبل هم گفتم اتفاقاتی در آن بازی افتاد که گفتنش تکرار مکررات است.ما در 18 بهمن این فرصت را داریم تا حقیقت را بنویسیم. باور کنید ما می‌توانیم پیروز شویم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
سرمربي تيم ملي بار ديگر تاکيد کرد راهي براي بازگشت مهدي رحمتي وجود ندارد

رحمتي و داوري دعوت نشدند