جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 16:43
شماره خبر: 100771443267
رييس قوه قضاييه خبرداد:
کاهش آمار اشرار در کشور
جام جم آنلاين: رئیس قوه قضائیه در نشست شورای قضایی خراسان رضوی و معاونان دادگستری در مشهد مقدس برخورد قاطع قضات با اشرار و برهم زنندگان امنیت اجتماعی را درمسیر پیشگیری از وقوع اینگونه جرایم سبب آسایش و امنیت عمومی بسیار مهم دانست و افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سطح کشور باید ادامه یافته و براساس نظرسنجی های انجام شده در خارج از دستگاه قضایی این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته است و آمار موجود نشان از کاهش وقوع اینگونه جرایم داشته است.

 
به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی جهاد فی سبیل ا... است افزود: همه تلاشها را باید با قصد قربت انجام داد و تمامی تلاشها در جهت کسب رضای حق تعالی و خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم بزرگوار ساماندهی شود.

وی مجموعه تلاشهای انجام شده در استان خراسان رضوی و سایر استانها را بسیار خوب توصیف نمود اما آنرا کافی ندانست و اظهارداشت: دستگاه قضایی در جهت فصل خصومت و رسیدگی به مطالبات مردم و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

آیت الله آملی لاریجانی بار دیگر در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی دستگاه قضایی کشور را از مظلوم ترین دستگاه ها در زمینه اعتبارات و بودجه دانست و افزود: هر چند در سالهای اخیر تلاشهای فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت ها این اعتبارات کافی نمی باشد.

وی با تشریح سیاست های دستگاه قضایی کشور اظهار داشت: کار در دستگاه قضایی کار بسیار دشواری است و علی رغم برخی بی انصافی ها ، در ارزیابی وضعیت دستگاه قضایی باید از تلاشهای انجام شده توسط قضات و کارکنان دستگاه قضایی تقدیر نمود

رئیس قوه قضائیه مردم را ولی نعمت مسئولان در نظام جمهوری اسلامی دانست و از قضات و کارکنان دستگاه قضایی خواست در مواجهه با مردم شأن آنان را رعایت نمایند و دربیان پاسخ منفی نیز مراقب باشند تا خدای ناکرده برخورد نامناسبی با مردم صورت نگیرد.

وی اعمال نظارت در دستگاه قضایی را بسیار مهم و ضروری خواند و اظهار کرد همه مسئولان ، قضات و کارکنان دستگاه قضایی از صدر تا ذیل در معرض نظارت قرار دارند و تعدد مراجع نظارتی نشان از اهمیت نظارت در دستگاه قضایی دارد که باید همگان از آن استقبال نمایند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
رئيس قوه قضاييه تاکيد کرد:

آيت‌الله آملي لاريجاني اعلام کرد: