جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 18:38
شماره خبر: 100771449416
معاون برون‌مرزي صداوسيما:
صهيونيسم خواهان حذف شبکه‌هاي متفاوت است
جام جم آنلاين: دولت اسپانیا در اقدامی که نقض آشکار آزادی بیان محسوب می‌شود به دولت منطقه‌ای مادرید دستور داد از نهم بهمن (بیست‌وهشتم ژانویه) پخش ماهواره‌ای برنامه ‌شبکه اسپانیولی‌زبان هیسپان تی‌وی ایران را متوقف کند.

محمد سرافراز، معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام جدید دولت اسپانیا در سالگرد آغاز به کار شبکه اسپانیایی هیسپان تی‌وی به ایسنا گفت: نظام صهیونیستی جریان اصلی همه‌ شبکه‌های خبری را تحت کنترل دارد.

وی افزود: اگر یک شبکه خبری که تصمیم دارد متفاوت باشد آغاز به کار کند نظام صهیونیستی خواهان حذف آن شبکه می‌شود.

معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران این اقدام دولت اسپانیا را به عنوان نقض آزادی بیان تقبیح کرد و گفت: آمریکا نسبت به از دست دادن قدرت خود در خاورمیانه نگران است، بویژه آن که اکنون هم‌پیمانان این کشور همچون حسنی مبارک در مصر و بن‌علی، دیکتاتور تونس و دیگر حاکمان خودکامه از قدرت برکنار شده‌اند.

شرکت اسپانیایی هیسپاست از اول دی ماه (بیست‌ویکم دسامبر ۲۰۱۲) پخش برنامه‌های شبکه‌های بیست‌وچهار ساعته پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را از ماهواره‌های خود متوقف کرد.

این شرکت همچنین به شرکت اورون، دیگر شرکت خدمات ماهواره‌ای دستور داده است تا ارسال امواج این دو شبکه بین‌المللی را متوقف کند. بخشی از سهام شرکت هیسپاست متعلق به شرکت یوتل‌ست است؛ مدیرعامل فرانسوی - اسرائیلی یوتل‌ست عامل موج اخیر حملات علیه رسانه‌های ایران در اروپا دانسته می‌شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
پخش«پرس‌تي‌وي» و «هيسپان‌تي‌وي» از ماهواره «هيسپاست» قطع شد